Пам`ятник воїнам АТО буде встановлено на площі Повстання
22 березня 2016 року у Харкові, у приміщенні медіа-центру STATUS QUO відбулася прес-конференція, присвячена втіленню такої, безперечно необхідної у ініціативи.
До цього місце для встановлення пам’ятника воїнам антитерористичної операції обговорили на громадських слуханнях, куди були запрошені ветерани АТО, представники громадських організацій, волонтери, представники міської та обласної влади, депутати. В ході слухань розглядалися кілька варіантів розташування: Меморіал Слави, площа Небесної Сотні, вулиця Університетська, парк Перемоги. Але найбільш гідним місцем, на думку громадськості, є місце в парку на площі Повстання, в районі Національної академії Національної гвардії України.
«Це перехрестя Московського проспекту і вулиці Кірова. На алеї, між двома виходами з метро, є клумба – розв’язка пішохідних доріжок. Там є дуже зручне місце, воно облаштоване, там є можливість зібратися достатній кількості людей. Там все проглядається, є місця для відпочинку, поблизу є опора, на якій можна встановити відеоспостереження або додаткове освітлення», – розповів Юрій Корсунов, представник Харківського теріторіального відділення Державної Служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО. За його словами, зараз необхідно переходити до технічної частини: отримання дозволу на розробку проекту землевідведення та оголошення конкурсу на створення пам’ятника.
«Ми знаходимося на стадії опрацювання та підготовки проекту рішення сесії міськради про виділення землі під пам’ятник. З місцем визначилися, земля повинна бути виділена, і після цього буде оголошено конкурс на розробку пам’ятника», – зазначив депутат міськради Віталій Маляренко, який з самого початку приймав участь у втіленні цієї ініціативи.
За словами ініціаторів створення пам’ятника, незважаючи на те, що конкурс ще не оголошений, провідні архітектори міста та області вже готуються до нього. «Вже є пропозиції, але конкурс буде проводитися відкрито, публічно, за участю ветеранів АТО. З усіх пропозицій ми оберемо проект з максимальним смисловим навантаженням, – зазначив Юрій Корсунов. – Цей пам’ятник однозначно буде відрізнятися від всіх харківських пам’ятників, він повинен символізувати новий час і нових героїв».
Весь процес створення і встановлення пам’ятника займе від шести місяців до року. Бюджетні кошти на спорудження витрачатися не будуть. «Для цього будуть залучатися фінанси громадських організацій, благодійні внески, спонсорські гроші. Пам’ятник – народний, біда – загальна, і пам’ять повинна бути загальною», – зазначив Віталій Маляренко.