Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк ініціює введення посади міністра у справах учасників антитерористичної операції.

На засіданні Кабінету Міністрів прем’єр-міністр оприлюднив таку заяву: ,
“Я публічно звертаюся до парламентської коаліції, міністру оборони, міністру внутрішніх справ, неурядовим організаціям і членам Кабінету з проханням дати мені пропозиції щодо призначення міністра у справах учасників АТО”, – сказав він.
При цьому Яценюк підкреслив, що мова йде лише про призначення міністра у справах АТО без створення відповідного міністерства.
“Відповідно до закону” Про Кабінет Міністрів України “у прем’єр-міністра є конституційні повноваження щодо внесення до парламенту двох міністрів без створення відповідних міністерств … Це політична посада міністра без створення міністерства”, – додав він.
За словами Яценюка, міністр у справах учасників АТО координуватиме діяльність міністерств оборони, внутрішніх справ, охорони здоров’я, регіонального розвитку, соціальної політики для забезпечення отримання учасниками операції всіх визначених законодавством пільг (соціальних, медичних, майнових).
“Це посаду міністра … який би здійснював координацію роботи з медичної, психологічної та соціальної реабілітації для вже 131 тис. Учасників АТО сьогодні, які отримали відповідний статус … по реальному захисту тих людей, які захищали і захищають Україну”, – зазначив Яценюк .
Прем’єр пообіцяв негайно внсти подання на призначення міністра у Верховну Раду після отримання пропозицій з кандидатурами.
“Міноборони займається соціальним захистом військовослужбовців. Коли людина звільняється і стає цивільної, хто продовжуватиме цю діяльність? Але є необхідність і перехідного періоду, і відповідальності Міноборони за тих хто служив і зараз перебуває у відставці або в запасі”, – заявив директор департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Валентин Федичев. Він відмітив, що ця посада необхідна, щоб організувати координацію між міністерствами і відомствами.
“Це пропозиція з’явилася після обговорення системи координації з одного боку – силовими структурами, з іншого – з Мінсоцполітики, з МОЗ. Зараз ми бачимо таку ситуацію: Міноборони, силові структури відповідають за військовослужбовців, але людина звільняється з військової служби і виникає необхідність організації медичного забезпечення , соціального забезпечення цієї людини та психологічної реабілітації. Хто цим буде займатися? Ми говоримо: Мінсоц політики і МОЗ … Виникає необхідність скоординувати дії, продовжити ту соціальний захист, яку людина відчувала під час служби в НД і коли він пішов інший свій етап знаходження в запасі … Ця посада необхідна, щоб організувати координацію між міністерствами і відомствами. Ми в цьому переконалися під час практики соціального захисту учасників АТО “, – зазначив Федичев.