ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ АТО: порядок отримання та оформлення
Рішенням Уряду від 31.03.2015р. № 221 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.
Реабілітація за бюджетною програмою буде здійснюватись на базі діючих лікувальних та санаторно-курортних закладів, які мають сучасну матеріально-технічну базу та кваліфіковані кадри.
Організацію направлення учасників АТО до таких закладів здійснюватимуть органи соціального захисту населення, на підставі списків, наданих Службою.
• Для отримання послуг з психологічної реабілітації в цьому році необхідно:
стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;
подати наступні документи:
1. заяву;
2. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
3. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):
– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;
– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).
• Куди звертатися:
до управління праці та соціального захисту населення за:
1. зареєстрованим місцем проживання;
2. фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).