У Харківській області буде створено сучасний реабілітаційний центр для учасників АТО

Голова ХОДА Ігор Райнін повідомив про створення сучасного реабілітаційного центру для учасників АТО. Ця інформація була оприлюднена під час обговорення з спеціальною робочою групою, що була створена 3 вересня, перших етапів реалізації концепції медичної реформи в Харківському регіоні. Він зазначив, що одним з важливих етапів реалізації медичної реформи на Харківщині стане відкриття в нашому регіоні реабілітаційного центру для воїнів АТО.

За дорученням Ігоря Райніна координувати втілення медичних реформ в регіоні, в тому числі й створення Реабілітаційного центру для учасників АТО буде заступник голови ХОДА Михайло Черняк. За інформацією Михайла Черняка, цей проект може бути реалізований менш ніж за рік.

«Реабілітаційний центр буде створено в Дергачах на місці поліклініки-довгобуду. Після завершення її будівництва тут розміститься і поліклініка для мешканців міста, і реабілітаційний центр. На його території зможуть проходити відновне лікування не тільки воїни, але й мирні мешканці, що постраждали в зоні АТО», – зазначив Михайло Черняк.

Один з членів групи з реформування харківської медицини, екс-міністр охорони здоров’я Грузії Андріа Урушадзе зазначив, що сьогодні Харківщина – єдина область в країні, де можливо успішне втілення медреформи, оскільки тут вже реалізовані проекти щодо створення екстреної медичної допомоги та неонатологічної служби.

«Створення реабілітаційного центру для воїнів АТО – це наш спеціальний проект. Сьогодні величезні гроші витрачаються на лікування поранених воїнів за кордоном, проте в Харкові можна створити центр європейського рівня. Також ми розглядаємо можливість впровадити у вашому регіоні й інші проекти. Наприклад, центр судово-медичних експертиз і центр післядипломного навчання середнього медперсоналу (медичних сестер)», – зазначив Андріа Урушадзе.