08 листопада 2016 року відкрилася виставка проектів пам’ятника героям АТО

09.11

08 листопада 2016 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва Харківська обласна організація «Спілка ветеранів АТО» відкрила виставку проектів монумента пам’ятника героям АТО де було представлено 7 робіт.

img_7137

img_7138

img_7139

img_7140

img_7141

img_7142

img_7143

img_7146

img_7147

img_7144

img_7145

img_7148

У заході взяли участь ГО «Спілка ветеранів АТО», заступник голови ХОДА Михайло Черняк,  керівники містобудування та архітектури і гості м.Харкова.

img_7239

img_7238

Керівник обласної організації «Спілки ветеранів АТО» Олександр Сергєєв під час відкриття виставки подякував голові ХОДА Юлії Світличній за підтримку проекту та інших ініціатив учасників антитерористичної операції.

«В минулому році, до Дня захисника України, на площі Захисників України був закладений камінь, на місці якого з’явиться пам’ятник героям АТО. Це пам’ятник героям сьогоднішнього часу, які стоять на сторожі миру нашої держави, – сказав Михайло Черняк. – Наш регіон живе мирно і стабільно розвивається, завдяки саме цим людям. Упевнений, що площа Захисників України і пам’ятник героям АТО стануть знаковими для Харкова. Він зазначив, що проект повністю підтримує керівник обласної адміністрації Юлія Світлична, яка у вересні підписала меморандум про співпрацю з ветеранами АТО і представниками Євромайдану».

 «Ідея проведення конкурсу виникла у харків’ян, ветеранів АТО. Обласна адміністрація підтримує цю ініціативу і робить все можливе, щоб сприяти реалізації проекту. Це хороший приклад взаємодії між громадськістю та органами влади», – підкреслив Михайло Черняк.

Заступник директора Департаменту – начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Чечельницький Сергій Георгійович зазначив важність необхідного заходу щодо створення пам’ятника з ініціативи громадськості.

«За п’ять днів журі, до складу якого увійшли професійні архітектори і воїни антитерористичної операції, визначать кращий проект пам’ятника героям АТО.

Згадуючи, як все починалося – проведення круглого столу, організація громадських слухань, винесення на сесії міської ради Віталієм Маляренко пропозиції про виділення землі під пам’ятний знак у сквері Захисників України. Так, процес вимагає часу, іноді він довгий, але спільними зусиллями у нас все вийде – зазначив заступник голови Харківської обласної організації «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов. Ці пам’ятники необхідні, як символи увічнення загиблих і знаки поваги живим. Крім того несуть смислове значення для виховання молодого покоління на прикладах реальних героїв, патріотів. Всі ми хочемо якнайшвидшої перемоги. Але імперський ворог ще дуже селен. Вони виховують і мобілізують і це на пряму впливає на наближення нашої перемоги!»

«У 2015 році ГО« Спілка ветеранів АТО » разом з Департаментом освіти Харківської міської ради провели конкурс в школах молодших, середніх і старших класів міста Харкова на тему« Напиши листа солдату ».  Молодша школа малювали малюнки, середняя- писали вірші, а старша писали лист солдату. Прочитавши  вірші і листи, були дуже вражені таким душевним співчуттям, болем до ситуації, яка відбувається в Україні і прагненням допомогти в нелегкому становищі. Були обрані кращі вірші й малюнки та надруковані в цій книзі. Хочеться щоб всі жили в мирі, цінували, поважали і допомагали один одному. Ця виставка – нагадування про загиблих солдатів, а ось це “книжечка” – наше майбутнє» – зазначив керівник військово-патриотичної роботи Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» ФЕДОРОВ Павло Борисович.

img_7289

img_7216

 

img_7209

img_7207img_7204img_7196img_7177img_7172img_7171img_7168img_7158img_7157img_7156img_7155

img_7214

img_7298Виставка триватиме п’ять днів з 08.10 по 12.11 в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62).   Їх можуть оцінити всі харків’яни. Свої коментарі про роботи можна залишити в журналі відгуків. Думка городян буде враховуватися при виборі переможця конкурсу. 12 листопада після визначення переможця журі почнеться збір коштів на будівництво пам’ятника.

img_7294img_7292

В новому органному залі Харківської обласної філармонії відбудеться перший концерт, він буде благодійним, де зібрані кошти підуть на реалізацію проекту.

Ініціатори встановлення пам’ятника хотіли б бачити монумент вже до наступного Дня захисника України.

Чекаємо Вас на виставці проектів і будемо вдячні за вашу думку ))

img_7161

Слава Україні!