120 учасників АТО отримали документи на право володіння землею в Харківській області

09.08

120 учасників АТО отримали документи на право володіння землею – це 67 садових ділянок у Руській Лозовій, 23 – в Бабаях і 30 – в Малинівці Харківської області. У Малинівці протягом трьох місяців буде створено найбільше садівниче товариство. Зараз в ньому 203 учасника АТО і членів сімей загиблих воїнів, і їх кількість зросте до 327. Крім того, в цьому кооперативі об’єднаються представники найбільшої кількості військових підрозділів.
З 2014 року в Харківській області Головним управлінням Госгеокадастра видано 2 577 дозволів на розробку документації із землеустрою ділянок загальною площею майже 3 300 га.

5 серпня 120 осіб – ветеранів АТО і члени сім’ї загиблих воїнів стали землевласниками – ділянки по 12 соток розташовуються недалеко від Харкова і можуть стати не тільки садовим господарством, а й дачею, і навіть будинком. Тепер для власників землі залишилася остання процедура – зареєструвати ділянки у нотаріуса, в місцевому Центрі адмінпослуг або БТІ. Ті, хто отримав або планують отримувати землю ветерани вже організовуються в кооперативи. Таке товариство в Малинівці вже об’єднало 203 людини, і незабаром розшириться до 327. Його учасники – представники п’яти військових формувань: 92-ї окремої механізованої бригади, в / ч ПП6250, центральної бази зберігання боєприпасів в / ч А2467, в / ч А1240, 203 -й навчально-авіаційної бригади в / ч А4104. Також в кожному кооперативі обов’язково беруть участь члени сімей загиблих воїнів.

“У Харківській області створено вже 10 таких садових кооперативів, – розповів начальник Головного управління Геокадастр в Харківській області Євген Оберемок. – Так хлопці не залишаються один на один з землею, а в майбутньому їх ділянки можна буде включити до складу селищних або сільських рад. Це значно полегшує подальше підключення ділянок до інфраструктури – електрики, водопроводу, каналізації “.

Боєць 92-й ОМБр Віталій Шевченко впевнений, що для його побратимів найважливіше те, що держава виконує обіцяне. Самого Віталія, бійця 92-й ОМБр, минулого Іловайськ і отримав поранення під Трьохізбенка, ветерани обрали в керівники кооперативу одноголосно:

“Дуже багато бійців в зоні АТО, коли розумілася тема земельних ділянок, говорили, що очікують обману, що їх обдеруть, обрахують, відберуть у результаті землю, – розповів ветеран. – Повернувшись, я сам здивувався, що як в законі написано, так землі і виділяються. Важко, з “паперовою тяганиною”, з великою кількістю довідок, але все рухається “.

Втім, не у кожного ветерана АТО вистачає терпіння отримати всі документи: “Багато хлопців, почавши збирати папери, просто кидають все це. Але, як я бачу на кожних зборах” Спілки ветеранів АТО “люди реально отримують свої ділянки, – ділиться Віталій. – тепер уже пора замислюватися про те, що робити на землі. хтось хоче господарський сарайчик, хтось будиночок. У кожного – свої мрії “.

Володарем садової ділянки став і Іван Ракич – командир окремої роти снайперів 92-ї окремої механізованої бригади, який брав участь у визволенні Щастя, Трьохізбенка, станиці Луганській. Замість Владислава Блінова, який загинув в зоні АТО, отримувати землю прийшла його дружина Катерина. Вона вважає, що важливий не сам ділянку, а підтримка, увага і вдячність тим, хто повернувся живим, і тим, хто віддав життя за країну. Більш того, якщо планується виділення землі родині загиблого воїна, то її звільняють від жеребкування – родичі бійця можуть самі вибрати потрібний їм ділянку:

“Звичайно, хлопцям земля потрібна. Це, в першу чергу,” спасибі “від держави, а вже потім конкретну ділянку, – вважає Катерина, і додає, що поки не думала, як розпорядиться землею. – Поки йде війна, для мене ні про яких будівлях і відпочинку на дачі мови не йде, і райдужні плани ніхто не малює. Війна не закінчилася. Треба допомагати хлопцям, їх сім’ям – цим я зараз і займаюся, намагаюся їх підтримувати, щоб у них залишалася тяга до життя “.
Видача документів 5 серпня – один з етапів триває роботи. Обласному управлінню Госгеокадастра потрібно забезпечити ділянками ще сотні бійців. 4 серпня відбулася жеребкування конкретних ділянок в Ізюмському районі між 116 учасниками АТО – ця земля призначена для ведення сільського господарства. Найближчим часом відбудеться жеребкування землі в Зміївському та Вовчанському районах.

Довідка. Виділення земельних ділянок державної форми власності учасникам антитерористичної операції здійснюється з липня 2014 року. Процедура відбувається на підставі ст. 118 Земельного кодексу України та відповідно до частини 14 ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Учасникам бойових дій призначені пільги, зокрема – першочергове виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. 19 серпня 2015 Уряд розпорядженням № 898 зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру (Госгеокадастр) і обласні державні адміністрації за участю органів місцевого самоврядування визначити (зарезервувати) земельні ділянки для відводу учасників АТО і членам сімей загиблих учасників АТО і забезпечити першочерговий розгляд їх звернень щодо відведення їм земельних ділянок.

На даний момент, безпосередньо до Головного управління Госгеокадастра в Харківській області надійшло 2904 заяви від учасників АТО на оформлення земельних ділянок. Надано 2577 дозволів на розробку документації із землеустрою на загальну площу 3297,2612 га, видано 176 відмов. На розгляді знаходиться 151 заяву.

Причинами відмов є відсутність вільних ділянок в межах населених пунктів, перетину з земельними ділянками, які сформовані і внесені до Національного кадастрову систему, віднесення до іншої категорії бажаних земельних ділянок тощо.

Головним управлінням прийнято 1393 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність тисячі триста дев’яносто чотири земельні ділянки загальною площею 1486,2151 га, що становить 95,1% від загальної кількості рішень про передачу у власність, прийнятних Головним управлінням спільно з органами місцевого самоврядування, з них :
– 645 земельних ділянок для ведення садівництва площею 78,2976 га; найбільша кількість в Харківському (386) і в Чугуївському (200) районах;
– 749 земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства (городи) площею 1407,9175 га, з яких найбільша кількість в Близнюківському (100), Лозівському (96) та Зміївському (93) районах.