8 вересня 2016 року на сесії Харківської обласної ради депутатами було затверджено «Порядок використання коштів обласного бюджету з метою надання підтримки учасникам АТО для будівництва і придбання житла в Харківській області».

09.09

8 вересня 2016 рокуна сесії Харківської обласної ради депутатами було затверджено «Порядок використання коштів обласного бюджету з метою надання підтримки учасникам антитерористичної операції для будівництва і придбання житла в Харківській області».

Як зазначив директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА, головний архітектор області Михайло Рабинович, прийняття даного Порядку дає можливість почати реалізацію обласної Програми надання підтримки учасникам антитерористичної операції для будівництва і придбання житла в Харківській області на 2016 – 2018 роки.

«За період дії Програми планується виділити близько 32,5 млн грн з обласного бюджету та залучити в економіку регіону 48,75 млн грн власних коштів учасників, – зазначив Михайло Рабинович. – Втілення в життя такої програми дозволить вирішити як житлові проблеми учасників АТО, так і підтримати будівельну галузь і житлове будівництво в цілому ».

Михайло Рабинович також розповів, що основною вигодою для учасників програми є можливість отримання з обласного бюджету безоплатної підтримки в розмірі 40% вартості нормативної площі житла.
«Надання обласної підтримки планується наступним чином: надається з розрахунку не більш як на 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метрів на сім’ю. У разі якщо учасник АТО вибирає квартиру або будує індивідуальний / садовий житловий будинок, площа яких перевищує нормативно встановлені квадратні метри, то надлишок він платить окремо. У разі якщо учасник АТО вибирає квартиру або будує індивідуальний / садовий житловий будинок, площа яких менше нормативно встановленої, обласна підтримка надається за фактом. Сума підтримки залежить від складу сім’ї та опосередкованої вартості 1 кв. метра загальної площі житла, затвердженої Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на момент укладення договору (для Харківської області на сьогоднішній день вартість 1 кв. м становить – 9040 грн) », – уточнив головний архітектор області.

В свою чергу значимість прийняття відповідної обласної програми зазначив заступник голови ради Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов. Він зазначив, що завдяки співпраці громадських організацій ветеранів АТО, управління Держгеокадастра в Харківській області за сприяння керівництва ХОДА учасникам АТО вдалося отримати майже 3 тис. Земельних ділянок, 2 тис. З яких – під індивідуальну забудову.

«Землю хлопці отримали, але як використовувати її і побудувати власне житло? Для реалізації цих програм ГО «Спілка ветеранів АТО» спільно з Департаментом містобудування та архітектури ХОДА, з Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву розробила важливу програму, яка надає можливість на пільгових умовах отримати власне житло або побудувати його на отриманих земельних ділянках. Завдяки реалізації цієї програми 185 сімей учасників АТО зможуть стати власниками житла, в першу чергу, це учасники АТО, які мають статус переселенців, мають поранення і багатодітні сім’ї », – зазначив Юрій Корсунов.

134a3142-2000x1333-1f2d 134a3145-2000x1333-7fd5