Атовці на Валківщині: реальності життя після повернення з фронту

05.04

04 квітня 2018 року Олександр Сергієв – радник голови ХОДА Юлії Світлічної, почесний голова ГО “Спілка ветеранів АТО”, разом з Олексієм Курцевим, головою громадської ради при ХОДА, представниками патріотично налаштованих організацій, відвідали з робочою поїздкою Валківський район.

1 3

Під час зустрічі з місцевими атовцями, керівництвом районного відділу департаменту соцзахисту, районної державної адміністрації, обговорювалися актуальні соціальні питання учасників бойових дій Валківщині, ті життєві проблеми, з якими вони стикаються найчастіше – у юридичній сфері, наявні питання у сфері охорони здоровя та реабілітації.

Відзначимо: і на Валківщині учасники АТО наголошують про необхідність вирішення питання щодо прийняття 14 березня Кабміном неоднозначної постанови «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах». Для атовців – мешканців області, реалізація цієї постанови, яку пропонує уряд, є практично неприпустимою – адже міжміські, міжрайонні поїздки тепер стануть вагомим обтяженням для гаманців учасників АТО. А значна частина атовців працює за межами свого району…

Станом на квітень місяць 2018 року у Валківському районі зареєстровано 268  участників бойових дій в зоні антитерористичної операції. Серед них 4 інваліди війни ІІІ групи та 2 загиблих героїв. Зазначимо, атовці, які потребують фізичної та психологічної реабілітації, були належно проінформовані про відповідні програми та заходи і мали змогу проходити курси реабілітації у Обласному госпиталі ветеранів війни та у санаторії “Березовські мінеральні води”. У сфері забезпечення земельними ділянками учасників АТО у Валківському районі  було видано 308 наказів на землю  для ведення особистого сільського господарства (загальною площею 614 Га) і 2 для ведення садівництва (0.24 Га). Після відміни у січні 2018 року мораторію Кабміну на надання земельних ділянок атовцям (у вирішенні цього питання приймала дієву участь ГО “Спілка ветеранів АТО”), оформлення земельних ділянок учасниками АТО у Валківському районі знову розпочалося у робочому режимі.

Відмітимо, що учасники війни за незалежність нашої держави на Валківщині отримують належний рівень піклування з боку відповідних органів державної влади, практично усі їх питання вирішуються вчасно та по суті. Окрема подяка за це голові Валківської РДА Войтенко Віктору Івановичу!

4