БЕЗКОНФЛІКТНА КОМУНІКАЦІЯ: ВЕТЕРАНИ ТА ГРОМАДА

23.02

Психологи ГО «Спілка ветеранів АТО» започаткували новий проект “Безконфліктна комунікація: ветерани та громада” – в якому будуть проводити навчальні курси та психоедукацію для працівникам соціальних служб, пенсійного фонду, центрів зайнятості та інших установ місцевих громад Слобожанщини.

В рамках цього проекту 16 лютого 2024 року наші психологи відвідали Красноградську ОТГ. Були проведені заняття для працівників соціальних служб, ЦНАПу та пробації, щодо взаємодії з військовослужбовцями, їх сім’ями та родичами загиблих.

Психолог проєкту Олена Гузьман наголосила: «Працівники соціальних служб мають бути обізнані з ресурсами та програмами психологічної допомоги, які доступні для військовослужбовців та їх родин. Це включає участь у тренінгах з психосоціальної підтримки, програмах реабілітації та консультаціях, які спрямовані на покращення морального стану. Знання про такі ініціативи, спрямовані на забезпечення психологічної допомоги ветеранам та їх сім’ям, дозволяє працівникам активно долучатися до процесу адаптації та соціальної інтеграції військовослужбовців».

На зустрічі також розглядалися ключові аспекти психологічного супроводу, зокрема алгоритми первинної психологічної допомоги та важливі навички самодопомоги. Була висвітлена тема ознак компресійного стану, гострого бойового стресу, посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

«Розуміння специфіки спілкування з ветеранами та їх родинами відіграє важливу роль у створенні ефективної підтримки та психологічної допомоги. Емпатія та навички сприяють побудові довір’я та створенню безпечного простору для відкритого висловлення почуттів ветеранів та членів їх родин», – зазначила психолог проєкту Ганна Саппа.

Психологи зазначили важливі аспекти взаємодії з різними категоріями ветеранів, враховуючи особливості спілкування із сім’ями загиблих та безвісті зниклих захисників України. Це сприятиме покращенню загального психологічного клімату в громаді та підтримці ветеранів у процесі їхньої реінтеграції.