Богодухівський район: питання комунікації з атовцямим

06.05

Сфері життєзабезпечення, соціальної реабілітації учасників АТО в Богодухівському районі приділяється належна увага районної державної адміністрації, структурних підрозділів районної державної адміністрації в цілому. Вирішення найбільш проблемних питань у цьому напрямку знаходиться під особистим контролем у голови районної державної адміністрації Володимира Шарова, з яким відбулася конструктивна та багатогранна розмова під час зустрічі з Олександром Сергієвим, почесним головою ГО “Спілка ветеранів АТО”. У тому разі підіймалися питання стосовно перспектив подальшої розбудови Богодухівського району та широкого залучення у цьому процесі учасників АТО.

До обговорення було винесено також ряд питань, важливих для учасників війни на сході :

Матеріальна допомога учасникам АТО.

Комплексною програмою соціального захисту населення Богодухівського району на 2016-2020 роки передбачені заходи, пов’язані з наданням матеріальної допомоги учасникам АТО. Для надання допомоги програмами передбачено кошти на загальну суму  60,0 тис.грн., впродовж року фактично виплачено допомогу 14 учасникам АТО на суму 8,4 тис.грн. та 1 особі з інвалідністю в наслідок дій пов’язаних з АТО – 500 грн.

У 2017 році було надано матеріальну допомогу 30 учасникам АТО на загальну суму 37,5 тис.грн. та батькам загиблого учасника АТО на суму 22,0 тис. грн.

У квітні поточного року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №170 «Деякі питання  виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перераховано на банківські установи та відділення поштового зв’язку кошти разової грошової допомоги до 05 травня 146 учасникам антитерористичної операції, 1 особі з інвалідністю внаслідок війни III групи та 2 членам сімей загиблих учасників АТО на суму  188,895 тис. грн. (розмір допомоги учасникам бойових дій – 1265 грн., членам сімей загиблих – 630 грн., особам з інвалідністю внаслідок війни III групи – 2845 грн.)

 Професійне навчання.

Відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №179 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції » проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота серед  учасників АТО щодо можливості проходження ними  професійного навчання. Планова потреба в коштах на соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції на 2018 рік становить 39,2 тис.грн. Станом на 25 квітня 2018 року подано заяви про проходження професійного навчання 6 учасниками АТО за професією водій автотранспортних засобів  категорії «С». Кошти на професійну адаптацію не виділялися.

  1. Санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація.

Для  надання додаткової  соціальної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей проведено моніторинг серед учасників АТО, членів сімей загиблих учасників АТО, які мають бажання у 2018 році отримати «Путівку вихідного дня» (2 денний відпочинок у санаторіях місцевої кліматичної зони за рахунок коштів обласного бюджету). Пройти короткотерміновий відпочинок у 2018 році планує 100 осіб, в тому числі  40 учасників АТО, 25 дружин учасників АТО та 35 неповнолітніх дітей учасників АТО. Для організації відпочинку учасників АТО у 2018 році в санаторіях місцевої кліматичної зони з обласного бюджету виділено 119,2 тис. грн. Станом на 25 квітня 2018 року 14 осіб вже скористались путівкою вихідного дня, з них 6 учасників бойових дій, 4 дружини учасників АТО та 4 неповнолітні дитини учасників АТО.

Ведеться всебічна роз’яснювальна робота серед демобілізованих учасників антитерористичної операції на яких поширюється дія постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами) щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням із залученням працівників закладів охорони здоров’я району та Богодухівського об’єднаного міського військового комісаріату Харківської області. На обліку перебуває 4 учасника бойових дій АТО. Троє з них бажають оздоровлюватись в санаторіях Західної України,  один – у місцевих санаторіях.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування у 2018 році Мінсоцполітики на теперешній час не визначена, що ускладнює початок роботи з оздоровлення учасників антитерористичної операції.

 Створення громадської організації ветеранів АТО.

12 квітня 2017 року на території району зареєстровано громадську організацію учасників антитерористичної операції «Спілка ветеранів антитерористичної операції» ГО «Спілка ветеранів АТО», яку очолює учасник антитерористичної операції – Чернишов Віталій Іванович.

За даними департаменту Соціального захисту населення у Богодухівському районі на травень місяць 2018 року:
Учасників бойових дій – 276  чоловік.
Статус “Інвалід Війни” – 1 чоловік.
Загиблих у зоні АТО – 2 чоловіки (2 особи мають статус “член сім’ї загиблого” ).

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 308 чоловік на загальну площу 614 ГА