Будні учасників АТО у Великобурлуцькому районі

23.04

20 квітня 2018 року  разом із представниками громадської ради при ХОДА в рамках проекту з патріотичного виховання юнацтва Великобурлуцький район відвідав почесний голова ГО “Спілка ветеранів АТО”, “кіборг” Олександр Сергієв.

Під час візиту відбулася зустріч із місцевими учасникам  АТО і тими, хто безпосередньо відповідає за допомогу їм у вирішенні соціальних питань, втіленні тих пільг, що гарантовані  учасникам АТО Законом України “Про гарантії соціального захисту ветеранів війни”, а також із головою Великобурлуцької районної державної адміністрації  Слишом Віктором Михайловичем.

На жаль, на цей час вимушені константувати: наявна велика проблематика у цій сфері для ветеранів війни за незалежність з Бурлуківщини. За зверненням учасників АТО, а також матері загиблого у зоні АТО десантника Дмитра Посохова – Інни Посохової, неодноразово підіймалися питання щодо можливості більш чіткої взаїмодії з органами районної влади, органами місцевого самоврядування. Акцентувалася проблема з місцевими перевізниками – що часто не надають атовцям гарантоване законом право на безоплатний проїзд. Звичайно, це створює зайву соціальну напругу у суспільстві та може привести до непотрібних нікому конфліктів.

Представниками ГО “Спілка ветеранів АТО” було запропоновано створити необхідні умови для того, щоб місцеві поранені бійці та інваліди – учасники АТО змогли прийняти участь у програмі реабілітації, яка проводиться урядом Литви.

У розрізі патріотичного виховання, ми сподіваємося, що на закінчення учбового року, до всіх шкіл Великобурлуцького району будуть запрошені на уроки мужності місцеві учасники АТО – це буде найкращим прикладом молодому поколінню, який повинен знати своїх героїв.  За даними департаменту Соціального захисту населення у Великобурлуцькому районі  на квітень місяць:
   Учасників АТО – 131 чоловік.
Статус Інвалід Війни серед них мають 4 чоловіка.
Загиблих у зоні АТО – 2 чоловіка ( 3 людини мають статус “член сім’ї загиблого”).

Для підсилення системної роботи органів районної державної адміністрації, місцевого самоврядування з учасниками АТО виправлення існуючої проблематики під час зустрічі керівництву району було представлено нового голову Великобурлуцького районного осередку ГО “Спілка ветеранів АТО” Макогона Сергія.

Ми сподіваємося, що найближчим часом наші зауваження будуть враховані та комунікація з учасниками АТО вийде на належний рівень – як і повинно бути, бо ми бачимо наявне бажання допомагати учасникам війни за незалежність України. Тож ця ситуація, яка зараз склалася, ще більш незрозуміла – знаючи Віктора Михайловича Слиша як “старого” майданівця, який особисто приймав участь ще у першому Майдані та послідовно відстоює стуктурну перебудову та євроінтеграцію нашої держави.

1