Будувати житло для учасників АТО планують на Харківщині

28.09

Харківська область може стати пілотною в реалізації проекту будівництва житла для учасників АТО

Про це домовилися керівник ХОДА Юлія Світлична, народний депутат Ірина Луценко та представники громадських організацій, які об’єднують учасників антитерористичної операції Харківщини.

Юлія Світлична та Ірина Луценко обговорили актуальні проблеми з харківськими воїнами АТО під час чергової процедури видачі їм правовстановлюючих документів на землю. Накази про передачу до власності земельних ділянок отримали понад 120 учасників антитерористичної операції. Ветерани стали власниками ділянок площею 12 соток у селищі Васищево Харківського району та селі Мартове Печенізького району. Частина воїнів отримали по 2 га землі для ведення особистого сільського господарства в селі Бугаївка Ізюмського району.

«Через тиждень – максимум через два будуть видані ще понад 100 правовстановлюючих документів на землю учасникам АТО», – зазначила в.о. голови ХОДА.

Під час заходу керівник обласного сектора Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО Юрій Корсунов звернувся до Ірини Луценко з проханням посприяти в розробці механізму державної підтримки програм будівництва індивідуального житла для воїнів АТО.

«Харківщина – та область, де кращі результати в Україні в питаннях забезпечення соціальних гарантій ветеранам АТО. У тому числі в нас найбільше видано наказів і найбільше отримано земельних ділянок. Але не у всіх з нас є кошти, щоб побудувати житло на цій землі. Не хотілося б, щоб хлопці продали свої ділянки за безцінь», – зазначив Юрій Корсунов.

Він пояснив: облдержадміністрацією спільно з громадськими організаціями, що об’єднують воїнів АТО, вже розроблено кілька обласних програм, однак для вирішення питання потрібна й допомога держави.

Ірина Луценко запевнила, що готова надати підтримку такої ініціативи.

«Цікаво було б на базі Харківської області зробити пілотний проект: розробити типові проекти забудови, опрацювати, які необхідні будівельні матеріали, і так далі. Тобто зробити цей проект універсальним, щоб поширити його на всю Україну, – сказала народний депутат. – Маючи такі універсальні моделі, ми можемо закласти частину фінансування через Державний фонд регіонального розвитку. Це буде розумно, централізовано та контрольовано. Тому ми домовилися з Харківською обласною адміністрацією: з них – модель, а з народних депутатів – зміни в законодавстві та робота з виконавчою владою на рівні Кабміну. Усе це дуже реально, все це можна буде помацати вже через пару місяців».

Юлія Світлична у свою чергу запевнила, що ХОДА готова активно включитися в процес вирішення питання, яке порушили учасники АТО.

«У нас налагоджена дійсно конструктивна робота з громадськими організаціями ветеранів АТО. Механізми, які вони пропонують, ми обробляємо, поєднуємо із законодавчим нормативним полем і або пропонуємо органам влади вищого рівня для розробки, або ж на своєму рівні відповідальності впроваджуємо всі ті механізми, що від нас залежать, – пояснила глава області. – Не всі завдання ми можемо вирішити на місцевому рівні, і тут дуже добре та якісно включаються механізми взаємодії з народними депутатами України. Ми добре взаємодіємо з народним депутатом Іриною Степанівною Луценко, яка допомагає Харківської області по ряду питань. Ми спільно реалізуємо кілька проектів, і питання, що сьогодні було порушене воїнами АТО, також втілюватиметься в життя».

Довідка. Харківська область знаходиться серед лідерів в Україні за кількістю земельних ділянок, що видані учасникам АТО. З липня 2014 року до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області надійшло 3489 заяв від учасників АТО на оформлення земельних ділянок, і вже видано 3116 дозволів на розробку документації із землеустрою ділянок загальною площею 3855,86 га.

134a9717-2000x1334-9b95

134a9779-2000x1333-23fe

134a9706-2000x1333-3b4f

134a9824-2000x1333-e64f

134a9829-2000x1333-766d

134a9746-2000x1333-b845