ЧЕРГОВИЙ ГАНЕБНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

19.02

Незважаючи на протести та вимоги ГО “Спілка ветеранів АТО” заборонити під час війни процеси скупки українських земель агрохолдінгами та земельними баронами, ані президент, ані Верховна Рада на це не відреагували.

З 1 січня 2024 року українська земля, за яку віддали та віддають своє життя та здоров’я тисячі воїнів, вільно продається тисячами гектарів. Юридичні та фізичні особи концентрують у своїй власності величезні земельні масиви. Тоді як українські села фактично знелюднені: більша частина чоловіків — на фронті.
І на тлі цього депутати Верховної Ради намагаються прийняти законопроєкт, за яким ветерани російсько-української війни можуть отримати українську землю виключно в ОРЕНДУ.

Мова йде про законопроєкт №10417 від 23.01.2024 р. «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо пільгового надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності учасникам бойових дій». Цим законопроєктом депутати ВР хочуть встановити і остаточно закріпити порядок, за яким ветерани стануть тимчасовими орендарями землі, не заважаючи земельним баронам викуповувати у свою власність під час війни цілі регіони.

ГО “Спілка ветеранів АТО” вважає це зрадою українського народу — до якої призвело те, що депутати всіх рівнів, та в першу чергу Верховної Ради, під час війни не проходять обов’язкової військової служби. Тим самим вони вже фактично не являються повноважними представниками українського народу, який зараз відстоює свою незалежність зі зброєю у руках.