ЧОМУ НОВИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ КОРПУС У ХАРКОВІ НЕ ПРИЙМАЄ ВЕТЕРАНІВ?

22.03

Громадська організація “Спілка ветеранів АТО” звернулася до начальника Харківської обласної військової адміністрації, Олега Синєгубова, зі скаргою щодо бездіяльності та відсутності допомоги у реабілітації ветеранів російсько-української війни. Справа полягає у ситуації щодо невикористання нового корпусу лікування та реабілітації для ветеранів війни у КП Харківської обласної Ради “Обласний госпіталь ветеранів війни” (КНП ХОР “ОГВВ”) за адресою: м. Харків, вул. Врубеля, 42А.

Ветерани постійно звертаються до нашої організації з проханням забезпечення можливості отримання повноцінної реабілітації та лікування на Слобожанщині. Однак, навіть після завершення перебудови та обладнання нового реабілітаційного корпусу у 2021 році, його досі не ввели в експлуатацію. Цей корпус має весь необхідний інвентар для забезпечення реабілітації та лікування ветеранів, проте, за тривалий період часу він лишається невикористаним.

Запит від ГО “Спілка ветеранів АТО” до ХОВА вимагає відповіді на наступні питання:

1. З яких причин вже протягом 3 років не вводиться в експлуатацію новий реабілітаційний корпус КНП ХОР “ОГВВ” і вже закуплене та підготовлене обладнання для лікування й реабілітації ветеранів – весь цей час не використовується?

2. Прийняття яких рішень або дій органами державної влади чи ОМС необхідно забезпечити – для найскорішого введення у експлуатацію даного корпусу?

Ветерани російсько-української війни заслуговують на найкраще лікування та реабілітацію, які можуть бути надані. Невикористання нового корпусу є неприпустимим, особливо з урахуванням зростаючої потреби у медичній допомозі серед ветеранської спільноти: поранених, інвалідів та ампутантів. Адже ми бачимо, що влада просто на них не звертає увагу.. 

ГО “Спілка ветеранів АТО” закликає владні органи негайно вжити заходів для введення корпусу в експлуатацію та забезпечення надання ветеранам необхідної медичної допомоги. Ця ситуація вимагає негайного реагування та вирішення з боку владних структур.