Звернення до президента щодо демобілізації

29.11

Президентові України

Зеленському В.О.

 

Шановний Володимире Олександровичу!

Громадська організація «Спілка ветеранів АТО» – одне за найчисельніших об’єднань учасників АТО/ООС сходу України, звертається до Вас з вимогою найскорішого розгляду петиції «Демобілізувати за бажанням мобілізованих військовослужбовців, які відслужили один рік», що зареєстрована на сайті офіційного інтернет-представництва президента України за №22/163044-еп (https://petition.president.gov.ua/petition/163044) та набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Згідно статті 1 Конституції України: «Україна є правовою державою».

Згідно статті 3 Конституції України: «Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави».

Згідно статті 5 Конституції України: «Україна є республікою».

Згідно статті 17 Конституції України: «Захист суверенітету і територіальної цілісності України … є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу»

Реалії російсько-української війни 2022 року вимагають встановлення справедливості і приведення до норм Конституції ситуації з терміном мобілізації громадян України, призваних до лав ЗСУ, НГУ, ДПСУ, інших військових формувань в цей важкий для нашої держави час.

Як відомо, республіка – в перекладі з латині «спільна справа».

На жаль, практика показує відсутність в уряду держави розуміння необхідності встановлення умов і граничних термінів служби під час “загальної” мобілізації. Одні громадяни України – служать без відомих їм строків служби, тоді як інші – не служать узагалі. Все це віддано на поталу існуючої системи військового обліку та призову – яка внаслідок корумпованості й досі не піддається «діджіталізації».

Ця війна розпочалася з-за неготовності України дати блискавичу та сильну відсіч російській агресії прямо на кордонах нашої держави. І зараз, під час бойових дій, найважливішою функцією держави має бути забезпечення боєздатності та військової підготовки всього Українського народу. Для цього потрібно встановити чіткі та прозорі умови і терміни:

– для демобілізації мобілізованих та добровольців, які навесні 2022 року стали на захист України;

– для мобілізації наступної хвилі українських громадян, які мають стати на заміну їм на захисті нашої держави;

– для бажаючих нести службу за контрактом.

На відміну від рф, Україна – правова держава.

Тому, ми – ті, хто з 2014 року знаходилися на війні і більшою частиною зараз теж знову воюємо, наполягаємо на запроторенні відповідних юридичних рішень, зазначених в петиції за №22/163044-еп. Це тільки підсилить боєздатність ЗСУ та підвищить в українському народі дух опору московській агресії.

Слава Україні!