Держгеокадастр ініціює створення Центру допомоги учасникам АТО при центральному управлінні

15.02

Внаслідок останніх скандалів з роботою місцевих відділень ДержГеоКадастру по виділенню земельних ділянок для учасників АТО, які були висвітлені на загальному інформаційному просторі України (акція протесту у Кіровограді, афера у Ужгороді), у одному з найбільш важливих питань для воїнів-патріотів, що повернулися до мирного життя – процедурі отримання земельних ділянок, нарешті, відбуваються зміни.  При центральному апараті Держгеокадастру буде створений Центр допомоги учасникам АТО – консультаційний орган, який буде сприяти військовослужбовцям у вирішенні поточних питань, зокрема пов’язаних з отриманням земельних ділянок. Про це повідомив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк на брифінгу у Будинку Уряду 12 лютого.

«Нами прийнято рішення про створення при Держгеокадастрі спеціального Центру сприяння учасникам АТО у виділенні земель. Його основне завдання – оперативно реагувати на всі проблемні моменти, що виникають з передачею землі. Наш Центр буде в абсолютній координації з обласними центрами, які утворені при облдержадміністраціях. У цій взаємодії ми сподіваємося на значне покращення сервісу при виділенні землі учасникам АТО», – наголосив Максим Мартинюк.

Подібні центри функціонують при деяких облдержадміністраціях та головних управліннях Держгеокадаструв областях, зокрема в Київській. Як свідчить практика існуючих центрів, за тиждень за консультаціями звертаються до 200 учасників АТО та членів їх сімей.

Для Центру буде виділено окремий кабінет у приміщенні Держгеокадастру, в якому буде проводитися постійний прийом учасників АТО, надаватимуться консультації та прийматимуться заяви. Планується, що в ньому постійно буде присутній фахівець Держгеокадастру, а також залучений  радник – учасник АТО, який контролюватиме дотримання процедур та збереження балансу інтересів між самими військовослужбовцями. Також в робочу групу заочно входитимуть фахівці Держгеокадастру різного профілю, які  можуть бути оперативно залучені для консультацій в разі потреби.

У Центрі можна буде ознайомитися з атласами вільних земельних ділянок, зарезервованих для учасників АТО, зразками та шаблонами клопотань, а також зробити копії документів.

Планується, що Центр допомоги учасникам АТО почне працювати в березні 2016 року.