ГО “Спілка ветеранів АТО” підтримали акцію харківських учасників антитерористичної операції та здали кров для бойових побратимів

14.02

Сьогодні в День Святого Валентина ГО “Спілка ветеранів АТО” разом з керівником області Світличною Ю.А. підтримали акцію харківських учасників антитерористичної операції.

IMG_9008

Кров для бойових побратимів в КЗОЗ «Харківський обласний центр служби крові» прийшли здати учасники АТО і керівник області.

IMG_9013 IMG_9029

IMG_9037IMG_9035 IMG_9020 IMG_9017

«Сьогодні – в День всіх закоханих – кожен намагається приділити як умога більше уваги тим, кого кохає. Ми закохані в Україну, тому сьогодні з хлопцями здаємо кров для наших воїнів, які знаходяться в Харківському військовому шпиталі, – пояснила Юлія Світлична. – Це була спільна ініціатива воїнів та учасників АТО. Я її, безумовно, підтримала. Сподіваюся, що всі візмуть з нас приклад та можливо ця акція буде постійною ».

14 лютого Євген Волощук, який здавав кров вперше, каже, що про акцію дізнався від побратимів з Обласної “Спілка ветеранів АТО” і відразу вирішив підтримати ініціативу.

За словами, операційної медсестри, яка пропрацювала в центрі більше 40 років, Лілії Петрової, потік донорів суттєво збільшився з 2014 року. Причому приходять молоді донори, багато дівчат, які ніколи раніше не здавали кров. Це говорить про те, що люди – патріоти.

В середньому на добу здавати кров до обласного центру приходять близько 70 – 80 донорів. Також в регіоні працюють 12 відділень, які займаються заготівлею донорської крові.

IMG_9058 IMG_9054

«Протягом місяця у нас близько 2,5 – 3 тисяч донаций по всій Харківській області, – наводить дані завідувач відділом комплектування донорських кадрів Харківського обласного центру служби крові Юрій Верховенко. – Цих запасів вистачає для того, щоб повністю забезпечити заклади охорони здоров’я Харківської області компонентами крові. 50% донаций – від постійних, кадрових донорів, для яких донорство вже стало ідеологією. “

Юрій Верховенко зазначив: різні акції дозволяють залучити в центр нових донорів, в тому числі з рідкісними групами крові.