ГО “Спілка ветеранів АТО” підтримує соціальні проекти Слобожанщини 

09.12

Одна з останніх подій, яка набуває суттєвого резонансу та привернула увагу народних, обласних, місцевих депутатів, мешканців області, активізувала позицію громадськості – питання ліквідації закладів для дітей , а саме:  

  • Закладів для дітей з інвалідністю – Шевченківського дитячого будинку – інтернату
  • Закладів захисту дітей – Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія»

Ця ситуація потребує термінових заходів. Діти, які залишаються без батьківського піклування, у тому внаслідок воєнних дій , заслуговують на безпечне місце й уважне ставлення, а не на довготривале перебування у лікарнях без відповідного спілкування та підтримки. 

Водночас у гонитві за показниками виконання реформи деінституціалізації, планується ліквідація вищезазначених закладів — без поліпшення становища дітей. 

“Зважаючи на необхідність гуманного підходу до життя дітей України, важливо, щоб обласні депутати уважно проаналізували ситуацію. “Спілка ветеранів АТО”  підтримує звернення до депутатів Харківської обласної ради із закликом виважено підійти до розумного та відповідального вирішення цього складного питання, щоб забезпечити дітям безпеку, захист їхніх прав та надання належної підтримки в перспективі.” – каже Голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО» Сергій Бабаєв. 

В громадах звичайна родина, яка опинилась у складних життєвих обставинах, не отримує в повному обсязі якісних соціальних послуг. Значна кількість сімей, які потребують підтримки, збільшується в рази через вимушену евакуацію, втрату житла, роботи, елементарних засобів для існування, руйнації інфраструктури в громадах, відсутність необхідних соціальних послуг та спеціалістів на рівні громади.  

Водночас Шевченківський дитячий будинок-інтернат системи Мінсоцу планують перетворити в психоневрологічних інтернат для дорослих, а дітей, які зараз до ньому влаштовані, просто перевести в інший інтернат на 160 місць.  

Проте замість переведення дітей в альтернативні форми догляду, наближені до сімейних, дітей концентрують в одному закладі, забезпечуючи лише кількісне заповнення, не враховуючи їхні індивідуальні потреби та психологічний комфорт. 

Народний депутат України Павло Сушко зазначив, що зараз у кожному з інтернатів перебуває приблизно по 40 дітей, що є великою кількістю з огляду на міжнародні стандарти догляду. 

“Я закликаю обласних депутатів уважно розібратися, що зараз відбувається. Як вашими руками буде руйнуватися те, що має розвиватися”, – прокоментував Народний депутат України Павло Сушко. 

Враховуючи рекомендації Європейської комісії від 8 листопада, дуже важливо відзначене те, що діти з інтелектуальними та психосоціальними порушеннями залишаються вкрай вразливими через високий рівень інституціалізації, замість того, щоб отримувати альтернативний догляд в сім’ї або громаді. Тому прийняття рішень про ліквідацію дитячих закладів без урахування потреб дітей та їх переведення в ще гірші умови є порушенням їхніх прав та міжнародних зобов’язань України.