Проблемні питання у земельній сфері для учасників АТО

13.10
   З огляду на те, що 10 жовтня 2020 року під Харківською обласною державною адміністрацією відбувся мітинг учасників АТО, присвячений проблематиці у сфері виділення земельних ділянок для ветеранів українсько-російській війні, ГО “Спілка ветеранів АТО” надає пояснювальну інформацію:
   1. Стосовно земельних ділянок для ведення садівництва та особистого селянського господарства: це землі, якими зараз розпоряджається ДержГеоКадастр України.
За постійними наполегливими заявами голови ДержГеоКадастру України Романа Лещенко право розпоряджатися даними видами земельних ділянок найближчим часом (раніше було оприлюднено, що це відбудеться до кінця жовтня 2020 р.) буде передано місцевим громадам. На цей час між місцевими органами ДержГеоКадастру та представниками ветеранської спільноти у більшості регіонів України вже укладено Меморандум про співпрацю, за яким за учасниками АТО зарезервовані відповідні земельні масиви. Даний Меморандум був підписаний і у Харківській області та ветерани війни на Сході мають можливість оформити земельні ділянки в рамках цих зарезервованих масивів – про що на нашому сайті було сповіщено ще місяць тому. Просимо всіх бажаючих звертатися з цього приводу до представництва Міністерства у справах ветеранів України у Харківській області.
Зазначимо окремо – що бажання ветеранів отримати земельні ділянки в межах земель вже переданих у розпорядження  ОТГ не може бути задоволене а ні ДержГеоКадастром, а ні до ХОДА – ці питання вирішує ВИКЛЮЧНО місцева влада. Тобто вам треба збиратися разом,  приходити на сесію ОТГ та вимагати виділення землі – по іншому, на наш жаль, це не відбувається.
   2. Стосовно земельних ділянок для будівництва.
Питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво – особливо у місті Харкові, в якому на зараз вже нараховується близько 10 тисяч учасників АТО, стоїть дуже гостро. Не зважаючи на те, що ГО “Спілка ветеранів АТО” на протязі декількох років вимагала від керівництва міста чітко сформульованої, прозорої політики у цьому напрямку – на даний час ветерани так це і не отримали. Замість цього, за нашими даними, йде тіньове виділення земель по брудним схемам “своїм” атовцям, по незрозумілим, не оприлюдненим всій ветеранській спільноті, критеріям.
Найближчим часом буде оприлюднена інформація та відповідні заяви до правоохоронних органів стосовно даної ситуації.