ГОЛОВНЕ БАГАТСТВО УКРАЇНИ

10.07

Як відзначив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, головною проблемою ЗСУ зараз є нестача мотивованих воїнів. Ветерани підтримують його думку, адже десятий рік війни підводить певні підсумки. Мотивацію воїнів знищує відсутність демобілізації та підготовки цивільного населення до мобілізації. І це не справа військових.

Винними у поразках на фронті влада робить командирів ЗСУ, не зважаючи на головне: український народ не раби, і тривалість служби в армії не може визначатися загальною фразою “до перемоги”.

Олексій Резніков, колишній міністр оборони, оголосив у 2022 році “розумну мілітаризацію” України, проте навіть її не розпочав, натомість сконцентрувавшись на яйцях по 17 грн. В результаті, не було організовано:

  • тотальних навчань військової підготовки та занять з тактичної медицини для цивільних;
  • курсів для операторів дронів та підготовчих курсів для офіцерів, що закінчили військові кафедри у вишах;
  • ветеранських стрілецьких клубів та інструкторських програм.

Між тим, все це ГО “Спілка ветеранів АТО” пропонувала запровадити на державному рівні ще у 2022 році. Ветерани зверталися з фронту до Резнікова, розуміючи, що ця війна на довгі роки і до участі в ній треба готувати все населення. Проте, нічого з цього не було зроблено.

Зараз ми спостерігаємо вилов ТЦК наляканих, непідготовлених людей з вулиць та відсутність демобілізації тих, хто воює вже третій рік. Невже хтось думає, що наловлені ТЦК “мобіки” будуть воювати? Результат очевидний: поголовна демотивація як особового складу ЗСУ, так і цивільного населення. Змінивши навіть всіх генералів ЗСУ, перемога не наблизиться.

Наступні державні діячі України мають запам’ятати: “Перемога кується в тилу”. Головне багатство незалежної України – це її мотивовані ветерани, як це і продемонстрував 2022 рік.