Харківською обласною радою прийнята у першому читанні программа із забезпеченні житлом учасників АТО

18.04
Программа надання підтримки учасникам антитерористичної операції для будівництва та придбання житла в Харківській області на 2016-2018 роки затверджена 14 квітня 2016 року депутатами облради.

Фінансування програми буде здійснюватися за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел, в тому числі – власних коштів громадян. Протягом дії програми планується виділити 32,5 млн грн з обласного бюджету та залучити в економіку регіону 48,75 млн грн власних коштів учасників.

Як зазначив заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко, обласна підтримка передбачає сплату за рахунок бюджетних коштів 40% розрахункової вартості індивідуального житлового/садового будинку, будівництво яких передбачено відповідною містобудівною документацією місцевого рівня або квартири в багатоквартирному житловому будинку, що знаходяться в стадії будівництва. Учасник антитерористичної операції вносить на свій поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку, кошти в обсязі не менше 60% від вартості індивідуального житлового/садового будинку або квартири (сума підтримки залежить від складу сім’ї учасника АТО й опосередкованої вартості 1 кв. м загальної площі житла, затвердженої Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на момент укладення договору – для Харківській області на сьогодні вартість 1 кв. м складає 7 924 грн). Программа із забезпечення житлом учасників АТО, за попередніми розрахунками, дозволить придбати власне житло близько 200 сім`ям захисників України!

У цієї, без зайвих слів – дуже необхідної програми, ще попереду досить довгий шлях до втілення – багато погоджень та реєстрацій. Насамперед вона повинна пройти перевірку у відповідних державних установах – в регуляторному комітеті, в МінРегіонБуді. Після всього цього, із необхідними змінами та доповненнями, программа повинна повернутися до Харківської обласної ради – де і нарешті остаточна вона буде затверджена. Будемо слідкувати і далі за процесом узгодження програми: питання забезпечення житлом учасників АТО – найголовніша та, без сумніву, найгарячіша проблема для воїнів-патріотів!

Висловлюємо подяку голові ХОДА Ігорю Райніну – безпосередньому ініціатору розробки цієї програми!

44 55