Харківщина потребує реабілітаційного центру для ветеранів

10.07

Реалії сучасної війни вказують нам на необхідність скорішого вирішення питання щодо повноцінного лікування та реабілітації ветеранів вже після демобілізації/звільнення.
Нагадаємо, що до лютого 2022 року у Харкові та Харківській області кількість ветеранів АТО становила біля 22 тисяч осіб. Зараз же, за приблизними підрахунками, кількість ветеранів війни з РФ у нашому регіоні буде складати 60-70 тисяч осіб. Станом на зараз у Їарківській області, за офіційними даними, вже демобілізовано (переважно за станом здоров’я) біля 900 військовослужбовців. На наш погляд, ця цифра дещо занижена.
Але головна проблематика в тому, що відсоток важко поранених, ампутантів, бійців з важкими формами ПТСР зараз – в середньому набагато більше, ніж серед тих, хто був до 2022 року.
Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласний госпіталь ветеранів війни», на жаль – враховуючи належний рівень лікування та допомоги ветеранам, просто не може обслуговувати величезну кількість хворих та поранених. Адже згідно офіційним джерелам, цей заклад зміг прийняти за весь минулий рік тільки біля 2 тисяч ветеранів.
Тому Рада ГО “Спілка ветеранів АТО” прийняла рішення звернутися до міністерства охорони здоров’я з проханням скорішого розгляду й сприянню створення сучасного реабілітаційного центру.
Запрошуємо всіх волонтерів, ветеранів, свідоме суспільство згуртуватися навколо реалізації цієї амбітної і такої необхідної мети!