Харківщина розширить співпрацю з Литвою в сфері реабілітації воїнів АТО

31.10

Харківська область розширить співпрацю з Литвою в галузі медицини, зокрема в сфері реабілітації воїнів АТО.

Про це повідомляється на сайті ХОДА.

«Разом з вами ми реалізували не один проект. В першу чергу – це програма реабілітації воїнів АТО, яку підтримують президенти наших країн і яка нас об’єднала в тяжкий для України час. Також мені приємно констатувати той факт, що Литва підтримує наше прагнення до територіальної цілісності і незалежності », – заявила глава області Юлія Світлична на зустрічі з послом Литви в Україні Марюс Януконіс.

Сторони обговорили можливі напрямки подальшої співпраці. Зокрема, йшлося про активізацію співпраці в економічній сфері. Посол Литви зазначив, що інвестори повірили в Україну і почали заходити на наш ринок. Він також повідомив, що хороші враження від поїздки до Харкова отримала Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте.

«Зараз Україна проводить наймасштабніші реформи в світі. Тому що – все відразу: і конституційна, і медична, і освітня, і інші. Безумовно, ми хочемо успіху для вашої країни. Ми можемо поділитися з вами досвідом. Дуже важливо, щоб Україна рухалася вперед. Ми бачимо, що держава багато робить, зокрема, інвестує в інфраструктуру. Зараз найголовніше, щоб звичайні люди відчули реформи на собі », – сказав Марюс Януконіс.

Також в ході зустрічі обговорили питання підписання Угоди про партнерство та співробітництво між КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та ЗАТ «Кардіоліта» (Литва).

«Ми зацікавлені надати будь-яку підтримку в подальшій реалізації литовських проектів на території області. Один з них – у сфері телемедицини. Це той базис, який впроваджує Президент України, зокрема, в реалізації реформи сільської медицини », – зазначила Юлія Світлична.

Як пояснив головний лікар Харківської обласної клінічної лікарні Богдан Федак, з литовської клінікою медичний заклад співпрацює протягом останніх 10 років.

«У нас виникла ідея створити щось таке, що б дало можливість тримати зв’язок з клінікою, щоб литовські медики тримали зв’язок з нами, щоб була можливість проконсультуватися. Тому сьогодні ми підписуємо угоду про телеметричної просторі між нашими клініками. Сподіваємося, що в майбутньому до нього приєднаються і інші клініки », – сказав Богдан Федак.

Підписання угоди дозволить харківським фахівцям в будь-який момент проконсультуватися з литовськими колегами щодо тактики лікування і дій в складних випадках.

«Сьогоднішня подія є надзвичайно важливим. Оскільки наші фахівці зможуть перейняти досвід, порадитися, а також поділитися своїми напрацюваннями та досягненнями. І, можливо, в кооперації двох країн ми зможемо втілювати нові ідеї », – сказала Юлія Світлична.