ІДЕЇ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЧНИХ КОМУНІКАЦІЙ ТА НАЦІОНАЛЬНОГО СУПРОТИВУ

18.03

12 березня 2024 року Харківська обласна військова адміністрація разом із КУ «Обласний центр підготовки населення до національного супротиву» Харківської обласної ради презентували Практичний довідник «Рекомендації та кращі кейси реалізації стратегічних комунікацій в умовах війни». Даний посібник видано Національною академією служби безпеки України та ГО «Молодіжний центр атлантичної ради України» за підтримки НАТО.

Довідник має в собі аналітичні статті присвячені посиленню інформаційної безпеки України та протидії ворожій дезінформації і пропаганді.

Представник ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов підняв ряд важливих питань. Він наголосив, що важливо не тільки якісно протидіяти дезінформації РФ, але відображати у медіапросторі позитивний образ українського військового — героя, який захищає власну землю.

«Разом з тим я хочу підняти важливе питання стосовно зброї. Опираючись на головні засади закону про національний супротив, де сказано, що навчання і залучення до центру має бути масовим, з одного боку,а з іншого боку, – практичним,у мене виникає наступне питання. Чи плануєте Ви після успішного завершення навчання дати можливість випускникам мати зброю вдома? Бо я вважаю, що вирішальним фактором того,що ми змогли захистити Харків у 2022-році, стало те,що добровольці отримали зброю.І зараз я наголошую,що необхідно розробити такий механізм,щоб ветерани,які за станом здоровʼя повернулись до цивільного життя мали можливість отримати військову зброю,і ті патріотично налаштовані мешканці Харкова і області,які успішно пройдуть вишкіл у навчальному центрі, також мали можливість отримати зброю і бойові завдання.Це буде одразу і практичним приводом,і інформаційним приводом для ворога ,щоб кожен з них знав,що у нас місто-фортеця і вони тут усі загинуть».

Директор обласного центру підготовки населення до національного супротиву Олександр Заліван наголосив, що створення такого центру супротиву – це лише перша цеглина  фундаменту. Мета його створення – це надавати,з одного боку,людині з військовим досвідом можливість подальшої реалізації у цій сфері.А з іншого боку, готувати людей до спротиву навали ворога,яка на початку може бути моральна, а потім і збройова.На особисту думку Олександра,нам доведеться жити в умовах такого супротиву до кінця життя,а це значить, що створення такого центру – це питання подальшого вдосконалення Закону України про національний спротив.Це має бути першою ланкою до другого рівня підготовки,а саме  – військово-професійна підготовка.Це вже те,що ближче до збройного захисту.

«Фронт повинен мати тил, і цей тил повинен допомагати фронту.Фронту не може бути без тилу.І тому готувати тил у такому напрямі вимагає наше життя і наше виживання як нації,як народу і як держави.Тому правильно ставить питання Юрій Корсунов.Ми повинні давати державі пропозиції як надалі розвивати нашу співпрацю в суспільстві.Ми маємо забезпечити умови,за яких ворог буде знати,що є люди,які не дозволять йому зайти на територію нашої держави.Тому те,що нам потрібно мати нові рівні суспільного захисту, – це однозначно».

Зазначений довідник та обговорені ідеї щодо реалізації стратегічних комунікацій та національного супротиву відображають важливість сприяння національній безпеці та є кроком у зміцненні обороноздатності України. Ці зусилля спрямовані на забезпечення мирного українського майбутнього та відстоювання національних інтересів.