Інформація щодо оформлення “автоцивілки” учасникам АТО

24.09

Згідно статті 13 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” : 

    13.1. Учасники  бойових  дій та інваліди війни,  що визначені законом,  інваліди I групи,  які  особисто  керують  належними  їм транспортними  засобами,  а  також особи,  що керують транспортним засобом,  належним  інваліду I    групи,   у   його   присутності, звільняються   від   обов’язкового  страхування  цивільно-правової відповідальності на території України.  Відшкодування збитків  від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеному цим Законом.

учасники бойових дій звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України, і компенсацію збитку постраждалим з вини даної категорії автомобілістів проводить Моторне (Транспортне) Страхове Бюро України (МТСБУ, сайт http://www.mtsbu.ua/ua/)

Тобто, якщо ви є учасником бойових дій, якщо ви їздите самостійно за кермом свого авто, вам не потрібно оформлювати “автоцивілку” (тільки треба постійно мати з собою посвідчення УБД).

Але водій, керуючий автомобілем учасника бойових дій, повинен обов’язково мати страхововй поліс, у такому випадку, пільговик може оформити страховий поліс ОСАГО 1 типу на своє ім’я. Даний поліс покриватиме діяльність всіх водіїв, які керують транспортним засобом на законних підставах (Пункт 2.1 ПДР). Або водій можеть мати власний страховий поліс 2-го типу на своє ім’я. 2 тип ОСЦПВ поширюється на особу, зазначену в полісі, яка керує транспортним засобом на законних підставах.

У випадку, якщо пільговик є пенсіонером, то йому вигідніше оформити страховий поліс 1-го типу, так як пенсіонерам передбачені 50% знижки на придбання Автоцивілки.

У разі настання страхового випадку з вини пільговика він може вибрати до кого звернутися за страховою виплатою, в МТСБУ або в свою Страхову компанію.

МТБУ оранта 1 оранта 2