Інваліди – учасники АТО та сім’ї загиблих військових з числа внутрішньо переміщених осіб отримали право на житло

23.11

На засіданні 23 листопада Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Деякі питання обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов”. Проект акта на засіданні Уряду представив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Як відомо, постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I–II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, а також Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення зазначеній категорії осіб.

Однак під дію згаданої постанови КМУ досі не підпадали інваліди – учасники АТО та сім’ї загиблих військових з числа внутрішньо переміщених осіб (які потребують поліпшення житлових умов), оскільки на сьогодні чинним законодавством не врегульовано питання перебування їх на квартирному обліку.

З метою врегулювання цього вкрай важливого питання Мінсоцполітики розробило проект акта, яким вносяться зміни до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11.12.1984 № 470, та до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. № 117.

„Ця постанова стосується прав інвалідів – учасників АТО, членів сімей загиблих бійців на Сході, котрі є внутрішньо переміщеними особами, – каже Міністр соціальної політики Андрій Рева. – Для врегулювання житлового питання для цієї категорії наших громадян у цьому році була прийнята постанова за номером 719, що передбачає грошові компенсації за належне їм житло. Але така компенсація може бути виплачена тільки тим, хто перебуває на квартирному обліку. Ці ж внутрішньо переміщені особи, котрі раніше мешкали на окупованих нині територіях, зрозуміло, не зареєстровані на підконтрольних Україні територіях. І їхнє житло залишилося по той бік лінії розмежування. А раз вони не зареєстровані, то й ми не можемо їх поставити на облік. Зрозуміло, що повернутися назад, навіть якщо є житло, вони не можуть, бо вони воювали в складі української армії. І виходить замкнене коло. І щоб його розірвати були внесені зміни в порядок постановки на облік цієї категорії наших громадян. По факту вони офіційно отримали статус ВПО, і разом з тим у них з’явилася можливість стати на квартирний облік або отримати житло”.