Ізюмський район: сьогоденні справи учасників АТО

18.06

14 червня 2018 року представники ГО «Спілка ветеранів АТО» з метою налагодження всебічних комунікацій із громадою атовців Ізюмського району, відвідали Ізюмщину. Існуюча проблематика, найбільш гострі питання, які турбують учасників війни на сході, і головне – шляхи їх вирішення: саме це стало предметом обговорення на круглому столі, під час якого між ГО «Спілка ветеранів АТО» та ГО «Спілка ветеранів АТО Ізюмщини» був підписаний Меморандум про спільну роботу у цих сферах.

Також відбулася зустріч з головою районної Державної адміністрації Шамрай Любов’ю Миколаївною, де атовці  конструктивно обговорили гострі питання розвитку регіону у напрямках патріотичного виховання, розвитку спорту, освіти. З заступником голови районної Державної адміністрації Лесиком Василем Яковичем було проведено засідання робочої групи учасників АТО, на порядку денному якого найбільш гостро стояло питання монетизації субсидій на місцевому рівні. З початку червня місяця 2018 року перевізник Старіков Віктор Леонідович, та його син Старіков Андрій Вікторович, які за дивним перебігом обставин є єдиними перевізниками в Ізюмському районі, відмовляються перевозити пільговий контингент учасників АТО та членів сімей загиблих, мотивуючи це тим, що відсутній дієвий механізм компенсації їм витрат, пов’язаних з перевезенням пільгового контингенту. Це питання, на жаль, і досі не вирішене, існуюча ситуація й далі провокує атовців на акції протестів та підвищує градус протистоянні у громаді Ізюмщини.

У підсумку була обговорена робота державних служб та органів місцевого самоврядування у наступних сферах, що пов’язані із соціальною реабілітацією учасників АТО:

1.Допомога стосовно житла членам сімей загиблих та інвалідам.

Розпорядженням голови Ізюмської районної державної адміністрації від 08.11.2016 № 481 утворена районна комісія щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. Станом на 07.06.2018 р. розглянуто заяву Величко Вікторії Сергіївни, законного представника Величко Валерії Олегівни, щодо виплати грошової компенсаціївідповідно до Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категорія осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 № 719. Рішенням комісії призначено грошову компенсацію Величко Валерії Олегівні, в сумі 573098 грн. 49 коп. Надано потребу на Департамент соціального захисту населення Харківської ОДА.

  1. Грошова та матеріальна допомога.

Станом на 13 червня 2018 року відповідно до постанови КМУ «Деякі питання  виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перераховано на банківські установи та відділення поштового зв’язку кошти разової грошової допомоги до 5 травня 77учасникам антитерористичної операції  на суму  101300 грн. (розмір допомоги учасникам бойових дій – 1265 грн., особам з інвалідністю внаслідок війни III групи – 3265 грн., член сім’ї загиблого 630 грн. ).

3.Санаторно-курортне лікування

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №200 від 31.03.2015 року «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» проводиться робота з укладання трьохсторонніх договорів між управлінням, санаторно-курортним закладом та особою, яка бажає пройти курс лікування. Санаторно-курортним лікуванням протягом 2017 року скористалися 5 учасників АТО .

Станом на 13.06.2018 року виявили бажання щодо проходження санаторно-курортного лікування 4 учасники бойових дій, які розпочнуть оздоровлення з липня місяця .

4.Професійне навчання.

Відповідно до постанови КМУ від 21 червня 2017 року № 432 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції», управлінням соціального захисту населення  проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед демобілізованих учасників АТО щодо можливості проходження ними професійного навчання.

У 2017 році згідно поданих заяв 9 учасників антитерористичної операції. Всі особи навчалися в Ізюмській технічній школі Товариства сприяння обороні України.

 Планова потреба в коштах на соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції на 2018 рік становить 21,5 тис. грн. Станом на 01.06.2018 року 4 учасника АТО  подали заяви для проходження професійного навчання за професією водії автотранспортних засобів, з них 1 особа отримала свідоцтво про закінчення навчання. Навчання трьох інших осіб відбудеться після надходження коштів.

5.Відпочинок та психологічна реабілітація

За рахунок обласної комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017 рік – 1 учасник АТО пройшов відпочинок в санаторії «Роща» .

Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету на організацію відпочинку у санаторно-курортних закладах Харківської області осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, який затверджено рішенням обласної ради від 01 березня 2018 року № 667-VII (XV сесія VII скликання)  у квітні 2018 року 1 учасник АТО та члени його сім’ї , пройшли короткотерміновий відпочинок у санаторії «Бермінводи».

На обліку на відпочинок перебуває:

–                 для забезпечення короткотерміновим відпочинком (путівка вихідного дня) – 4учасника АТО та 9 членів їх сімей , заїзди заплановані на червень, листопад 2018.

       Для організації відпочинку учасників АТО у 2018 році в санаторіях місцевої кліматичної зони з обласного бюджету виділено 26400 грн.

Проводиться робота щодо бажаючих пройти психологічну реабілітацію в установах. В поточному році направлення не видавалися.

  1. Громадські організації

Зареєстрована громадська організація – «Спілка ветеранів АТО Ізюмщини», голова спілки Смоляров Віталій Вікторович.

            Голова спілки Смоляров В.В. входить до складу колегії Ізюмської райдержадміністрації (розпорядження голови РДА № 25 від 03.02.2016).

          Станом на 13.06.2018 р. в кошторисі управління – 15,0 тис. грн., заявок від організації на використання коштів не надходило

За даними департаменту Соціального захисту населення у Ізюмському районі на червень місяць:
Учасників бойових дій – 99 чоловік. 1 чоловік має статус: Інвалід війни, 1 чоловік- статус член сім’ї загиблого. У м. Ізюм : Учасників бойових дій – 155 чоловік, 1 чоловік- статус член сім’ї загиблого.

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 325 чоловік на площу: 614 ГА