Кабмін розширив перелік осіб, які підпадають під статус учасника війни

30.09
Кабінет Міністрів поширив дію статусу учасника війни на членів сімей військовослужбовців, добровольців і волонтерів, які загинули в ході проведення антитерористичної операції (АТО). Про це йдеться в постанові №740 від 23 вересня.
Кабмін надав статус особи, на яку поширюється дія закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, сім’ям громадян, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення АТО (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність) і загиблих (зниклих без вести) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при забезпеченні проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах операції в період її проведення.
Також такий статус надається сім’ям загиблих учасників добровольчих формувань, які були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, за умови, що надалі такі добровольчі формування були включені до складу Збройних сил, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, або не були включені до їх складу, але взаємодіяли з такими підрозділами.
Уряд надав статус учасників війни сім’ям загиблих військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) і працівників Збройних сил, Нацгвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Крім того, такий статус надано сім’ям загиблих працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення АТО і загинули (пропали безвісти) від поранення, контузії чи каліцтва, отриманих безпосередньо в районах АТО в ході її проведення.
Як повідомлялося, Кабмін визначив перелік підстав для отримання статусу учасника війни співробітниками притягувалися до проведення АТО підприємств і організацій.