Командування ССО просить суд пом’якшити сержанту Антоненку запобіжний захід на домашній арешт

19.12

Командування Сил спеціальних операцій ЗС України клопоче перед судом про зміну сержанту ССО Андрію Антоненку, підозрюваному у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, запобіжного заходу з утримання під вартою на домашній арешт.

censor_news_big3

Про це заявив начальник пресслужби ССО Олексій Никифоров на сторінці у Фейсбук.

“Стосовно сержанта ССО Андрія Антоненка (Riffmaster), який є одним із фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, Командування Сил спеціальних операцій ЗС України має офіційно повідомити:

• У штаті ССО сержант Андрій Антоненко перебуває від 2017 року і дотепер.

• На загальних зборах керівного складу Сил спеціальних операцій за участю командирів усіх військових частин було ухвалено рішення клопотати перед Печерським райсудом про пом’якшення запобіжного заходу Антоненку, а саме про домашній арешт для нього. Відповідний документ передано судді через адвокатів і долучено до справи.

• Суду надано службову характеристику сержанта Антоненка за підписом командира військової частини, де він проходить службу.

• За дні, що минули з моменту взяття Антоненка під варту, жодного запиту від органів слідства до Командування не надходило.

• У складі ССО Андрій Антоненко не обіймав посади, які передбачають виконання бойових завдань в зоні проведення АТО/ООС. Перебування сержанта Антоненка в зоні проведення АТО/ООС пов’язано із його діяльністю як музиканта, в складі групи внутрішньої комунікації ЗСУ тощо.

• В Командуванні ССО розраховують на об’єктивні, неупереджені дії слідства, готові усіляко сприяти розслідуванню. Однак суто з людської точки зору, а не з позиції посадовців, віримо в невинуватість нашого військовослужбовця. Сподіваємось, найближчим часом її доведе суд”, – йдеться в оприлюдненій заяві командування Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Нагадаємо, 12 грудня поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, волонтерка Юлія Кузьменко, ветеран АТО Андрій Антоненко. Крім них, за версією слідства, до вбивства причетне подружжя ветеранів – Владислав та Інна Грищенки. Мотивом підозрюваних слідчі вважають спробу дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в Україні.