Конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника «Героям антитерористичної операції» на площі Захисників України в місті Харків

15.09

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу на кращу проектну

пропозицію пам’ятника «Героям антитерористичної операції»

на площі Захисників України в місті Харків

 

 На виконання положень Меморандуму між Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною громадською організацією «Спілка ветеранів АТО» з 15 вересня 2016 року по 12 жовтня 2016 року проводиться Конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника «Героям антитерористичної операції» на площі Захисників України в місті Харків.

Підготовку та організацію Конкурсу здійснює Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО».

Конкурс проводиться без обмеження кількості учасників, професійний рівень яких відповідає вимогам, встановленим умовами конкурсу. Конкурс проводиться з одного туру.

До участі в конкурсі запрошуються фахівці, авторські колективи професійних архітекторів та скульпторів, а також студенти архітектурних і художніх навчальних закладів.

Ознайомитися з умовами Конкурсу та отримати вихідні дані для розробки конкурсного проекту можливо у організатора Конкурсу – Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 61, офіс 3, e-mail: felix69@gmail.com або на сайті: Svato.kh.ua.

Матеріали подаються на Конкурс анонімно під девізом у формі шестизначного числа. Інформація про автора проекту (ПІБ, адреса учасника, ксерокопія паспорта, ідентифікаційного коду) подається в запечатаному конверті під тим же девізом з позначкою «Конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника учасникам АТО».

Роботи приймаються в офісі Харківської обласноїгромадської організації «Спілка ветеранів АТО» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 61, офіс 3, з понеділка по п’ятницю з 12 до 18 години. Останній термін здачі 12 жовтня 2016року.


 

 

 

   Додаток до протокольного рішення

   Харківської обласної  громадської

   організації «Спілка ветеранів АТО»

  від 12 вересня 2016р

 

СКЛАД ЖУРІ

конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника

«Героям антитерористичної операції» на

площі Захисників України в м. Харкові

ЧЕРНЯК Михайло Євгенійович

Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації

ТЕРЕХОВ Ігор Олександрович

Перший заступник Харківського міського голови

ОВІННІКОВАТетяна Іванівна

Заступник міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради

РАБИНОВИЧ Михайло Самуїлович

Директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації, головний архітектор області

ЯЦИНА Олег Анатолійович

Директор Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКИЙ Сергій Георгійович

Заступник директора Департаменту – начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста

САДОВСЬКИЙ Олексій Миколайович

Директор Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради

БАБАЄВ Володимир Миколайович

Ректор Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова

ДАНИЛЕНКО Віктор Якович

Ректор Харківської державної академії дизайну і мистецтв

ШКОДОВСКИЙ Юрій Михайлович

Ректор Харківського Національного технічного університету будівництва та архітектури, народний архітектор України

КОВТУН Віктор Іванович

Керівник Харківської організації національної спілки художників України

КОВАЛЬ Карина Юріївна

Начальник архітектурного відділу Основ’янського (Червонозаводського) району – районнийархітектор

СЕМЕРЕНКО Ігор Володимирович

Начальник архітектурного відділу Слобідського (Комінтернівського) району – районнийархітектор

СЕРГІЄВ Олександр Сергійович

Голова Ради Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»

КОРСУНОВ Юрій Миколайович

Секретар Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»

ФЕДОРОВ Павло Борисович

Керівник військово-патриотичної работи Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»

ЛИМАР Сергій Іванович

Голова Благодійного фонду  «Допомога ветеранам АТО»

ЛЕХАН Ольга Михайлівна

Заступник голови Благодійного фонду  «Допомога ветеранам АТО»

 

 

 

 


 

 ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокольним рішенням Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»

від 12 вересня 2016р.

 

 

УМОВИ

проведення конкурсу на кращу проектну

пропозицію пам’ятника «Героям антитерористичної операції»

на площі Захисників України в місті Харків

 

1. Загальні положення

 1.1.Конкурсна кращу проектну пропозицію пам’ятника Героям антитерористичного операції проводитьсявиконання положень Меморандуму між Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною громадською організацією «Спілка ветеранів АТО», в рамкахстатті 31, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 08.03.2004р. №1181 «Деякі питання спорудження (створення) пам’ятників і монументів», Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.1999р. №2137, Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів, затвердженого спільним наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури та Міністерства культури і мистецтв України від 30.11.2004р. №231/806.

   1.2. Ці Умови регламентують порядок проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника «Героям антитерористичної операції» в комплексі з формуванням площі біля пам’ятника (надалі – Конкурс).

 1.3.Конкурс проводиться без обмеження кількості учасників, професійний рівень яких відповідає вимогам, встановленим умовами конкурсу. Конкурс проводиться з одного туру.

  1.4. Предметом Конкурсу є концепція містобудівного, архітектурно-просторового рішення пам’ятника Героям антитерористичної операції в комплексі з формуванням площі біля пам’ятника.

    1.5. Підготовку та організацію Конкурсу здійснює Харківська обласна організація «Спілка ветеранів АТО».

2. Мета та завдання Конкурсу

    2.1. Метою проведення Конкурсу є визначення кращих проектів пам’ятника з числа поданих, згідно з умовами Конкурсу, присудження їх авторам заохочувальних премій, використання цих проектів для подальшого впровадження заходів Проекту.

    2.2.Основне завдання Конкурсу: знайти форму художнього та архітектурно-просторового відображення подій, що відбуваються на Сході

України,героїзм військовослужбовців учасників антитерористичної операції та вшанування пам’яті загиблих воїнів; аналізуючи існуюче середовище запропонувати містобудівне та урбаністичне рішення формування частини площі біля пам’ятника.

3. Умови проведення Конкурсу

  3.1.Учасниками Конкурсу можуть бути всі бажаючи взяти участь: фахівці або авторські колективи професійних архітекторів та скульпторів, а також студенти архітектурних і художніх навчальних закладів,які подали конкурсномужурі документи, що відповідають в повному обсязі умовам та вимогам цього Конкурсу.

  3.2. Тривалість конкурсу – 1 місяць. Реєстрація учасників Конкурсу проводиться з дати опублікування оголошення при отриманні умов Конкурсу та вихідних даних для проектування у організатора Конкурсу.

   3.3. Участь у Конкурсі безкоштовна.

  3.4. Для участі в Конкурсі автор (авторський колектив) має оформити заявку у вигляді письмової заяви (звернення) про наміри взяти участь у Конкурсі із зазначенням прізвища, імені, по батькові автора (авторського колективу), поштової та електронної адреси, контактного номера телефону, та одержати у організатора Конкурсу – Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 61, офіс 3 або на сайті: Svato.kh.ua.,необхідні вихідні дані для проектування, до яких входять:

   3.4.1.Умови проведення Конкурсу.

   3.4.2.Ситуаційна схема татопографічний план у масштабі 1:500.

 3.5. Проектом передбачити формування частини загальноміської площі та створення скульптурно-декоративної або іншої конструкціїмонумента Героям антитерористичної операції, опираючись на наступні просторові форми: алея, пам’ятник у формі скульптурної композиції кругового обзору.

 3.6.Авторам пропонується обрати архітектурно-планувальну форму на свій розсуд, опираючись на просторові особливості ділянки проектування.

Конкурсними рішеннями необхідно вирішити транспортні і пішохідні зв’язки між монументом та існуючими об’єктами на території проектування.

Художнє рішення пам’ятника має враховувати рельєф місцевості, характер існуючої забудови.

Об’ємне – просторове і архітектурно-планувальне рішення необхідно створити у відповідності до чинних нормативів.

   3.7.Проектні пропозиції можуть бути виконані в довільній техніці, з використанням будь-якого матеріалу.

   3.8. Склад проектної пропозиції:

  3.8.1.1-2 планшети розміром 120,0 х 80,0см,ситуаційна схема, генеральний планзі схемою благоустрою площі в масштабі1:500, схема генерального плану пам’ятникав масштабі 1:500, плани і фасадипам’ятника в масштабі з зазначеними розмірами, ілюстративні матеріали (фотографії, розгортки, візуалізації мінімум з двох протилежних точок обзору, тощо) або макет та електронна версія.

  3.8.2.Коротка пояснювальна записка з описом прийнятих рішень та техніко – економічними показниками (розміщується на планшетах).

  3.19. Матеріали подаються на Конкурс анонімно під девізом у формі шестизначного числа. Інформація про автора проекту (ПІБ, адреса учасника, ксерокопія паспорта, ідентифікаційного коду) подається в запечатаному конверті під тим же девізом з позначкою «Конкурс на кращу проектну пропозиціюпам’ятникаучасникам АТО».

4.Організаційне забезпечення Конкурсу

  4.1. Для організації проведення Конкурсу та оцінки проектних пропозицій рішенням Харківської обласної громадська організації «Спілка ветеранів АТО» затверджується персональний склад журі Конкурсу. Голова журі та його заступник обирається на першому засіданні – шляхом таємного голосування простою більшістю голосів. Відповідальний секретар Конкурсу одночасно є секретарем журі і бере участь у його засіданні без права голосу.

  4.2. Журі Конкурсу:

  4.2.1. Приймає на розгляд проектні пропозиції та інші необхідні матеріали від учасників Конкурсу.

 4.2.2. На своєму засіданні розглядає надані пропозиції, перевіряє їх відповідність умовам Конкурсу, визначає кращі проектні пропозиції з числа поданих.

  4.3. Конкурсні проекти, що відповідають умовам конкурсу, будуть оцінюватися за такими критеріями:

  4.3.1. Відповідність меті та завданню Конкурсу.

  4.3.2. Врахування містобудівної ситуації.

  4.3.3. Композиційна єдність ансамблю.

  4.3.4. Оглядовість (видове сприйняття).

  4.3.5. Художня виразність пам’ятника.

  4.3.6. Техніко-економічний критерій.

  4.3.7. Можливість реалізації.

  4.4. Журі Конкурсу не розглядає надані проектні пропозиції:

  4.4.1.Відправлені або подані після закінчення встановленого терміну.

  4.4.2.Анонімність яких була свідомо порушена.

  4.4.3.Такі, що не відповідають вимогам та умовам Конкурсу.

 4.5. Вибір переможців у Конкурсі вважається правочинним, якщо на засіданні присутні 2/3 членів конкурсногожурі, і рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх. Засідання журі проводиться у місячний термін після завершення терміну подачі проектних пропозицій.

5. Процедура проведення Конкурсу

   5.1. Офіційне повідомлення про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-порталі громадської організації «Спілка ветеранів АТО»в інших засобах масової інформації та в мережі Інтернет.

   5.2. У ході проведення Конкурсу, учасники мають право звертатися, у разі потреби, до організатора Конкурсу для одержання додаткової інформації.

   5.3. Дата початку та завершення Конкурсу визначаються Харківською обласною громадською організацією «Спілка ветеранів АТО» та зазначаються в офіційному повідомлені про проведення Конкурсу.

   5.3.1. Матеріали, подані пізніше встановленого в оголошені терміну, до участі в Конкурсі не допускаються.

   5.4.Не пізніше останнього терміну подачі проектів автор подає повний комплект конкурсного проекту (планшети, макет, CD-rom та конкурсний конверт з інформацією про автора) організатору Конкурсу у визначені терміни шляхом поштової відправки або особисто за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 61, офіс 3, e-mail: felix69@gmail.com,  Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО», телефон для довідок: 0938855641. Час роботи: понеділок – п’ятниця, 12.00 – 18.00.

   5.5. Всі питання, пов’язані з проведенням Конкурсу, які виникають у зареєстрованих учасників, узагальнюються організатором і разом з відповідями направляються всім зареєстрованим учасникам на електронну адресу, вказану при реєстрації.

   5.6. У разі порушення процедури проведення Конкурсу, учасники мають право оскаржити таке порушення в заяві до голови журі впродовжтрьох днів після офіційного оголошення результатів Конкурсу.

При виявленні таких порушень, голова журі Конкурсу може призначити повторний розгляд пропозицій.

   5.7. Повідомлення про результати Конкурсу публікується в засобах масової інформації і оприлюднюється на офіційному веб-порталі Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» та в мережі Інтернет.

6. Преміальний фонд Конкурсу

  6.1.Конкурс проводиться на благодійній основі. Для 5-ти переможців конкурсу встановлені заохочувальні нагороди у вигляді почесних грамот та подяк Харківської обласної ради.

   6.2. Конкурс вважається таким, що відбувся, якщо було подано не менше п’яти пропозицій, з яких хоча б однійжурі вважає за можливе присудити перше місце.

  6.3.Журі приймає рішення стосовно кожної з пропозицій окремо і починає з присудження першого місця. Рішення приймаються простою більшістю голосів шляхом відкритого голосування. В разі рівного розподілу голосів, поданих за пропозицію, голова журі Конкурсу має право вирішального голосу.

  6.4. Підставою для визначення переможців є протокол з рішенням журі Конкурсу про переможця Конкурсу.

   6.5. Рішення журі Конкурсу про розподіл премій підписують усі його члени, які брали участь у засіданні. Зазначені документи подаються організатору Конкурсу у тижневий термін з дня підбиття підсумків.

  6.6.Перші п’ять пропозицій переходять у власність організатора Конкурсу для вирішення питання замовлення подальшої розробки проекту. Всі останні

пропозиції повертаються авторам, на їх вимогу, впродовж двох тижнів після оголошення результатів Конкурсу. Після цього терміну організатор Конкурсу не несе відповідальності за збереження пропозицій

  6.7. Переможець конкурсу має переважне право на подальше розроблення (чи участь у розробленні) проектно-кошторисної документації.

  6.8.Присудження заохочувальних нагород здійснюється організатором конкурсу на підставі протоколу журі в 10-ти денний термін з дня остаточного прийняття рішення журі.

  6.9.Інші питання не передбачені умовами конкурсу вирішуються відповідно до Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.1999р. №2137 та чинного законодавства України.

 

 

Секретар Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»                                   Корсунов Ю. М.

 

 

Ситуаційна схема, татопографічний план у масштабі 1:500

http://www.fayloobmennik.net/6568354

 

 

901750