Красноградський район: питання комунікації з атовцямим

12.05

 В рамках програми  розвитку регіонів Харківської області у напрямках патріотичного виховання, спорту, налагодження взаємодії районних державних адміністрацій з організаціями учасників антитерористичної операції завітав до голови Красноградської районної державної адміністрації Третякова Євгена Андрійовича.

2 (1)

На порядку денному наради стояли наступні питання :

 1.Допомога стосовно житла   членам сімей загиблих та інвалідам.

Розпорядженням голови Красноградської районної державної адміністрації від 11.11.2016 № 451 утворена районна комісія щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. Станом на 07.05.2018 звернень до комісії не надходило, так як на квартирному обліку особи з числа військовослужбовців, інваліди І-ІІ груп, які брали участь в антитерористичній операції та членів сімей загиблих військовослужбовців, які  потребують поліпшення житлових умов не перебувають.

  1. Грошова та матеріальна допомога.

 В сільських  та міській радах діють Програми щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції. Програмою передбачені заходи пов’язані з наданням матеріальної допомоги учасникам АТО. Для надання допомоги Програмами у 2017 році було передбачено коштів  на загальну суму  194,4 тис.грн. Впродовж року  згідно заяв допомогу  отримало 8 учасників АТО на  загальну суму суму 25,6 тис.грн.

У 2018 році програмами передбачено надання допомоги на суму 82,8 тис.грн.,з яких у січні-квітні 2018 року було використано 7,1 тис.грн. для надання одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення  2 учасників АТО.

Станом на 02.05.2018 року відповідно до постанови КМУ «Деякі питання  виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перераховано на банківські установи та відділення поштового зв’язку кошти разової грошової допомоги до 5 травня 84 учасникам антитерористичної операції  на суму  109420 грн. (розмір допомоги учасникам бойових дій – 1265 грн., особам з інвалідністю внаслідок війни III групи – 2845 грн.).

3.Санаторно-курортне лікування

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №200 від 31.03.2015 року «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» проводиться робота по заключенню  трьохсторонніх договорів між управлінням, санаторно-курортним закладом та особою, яка бажає пройти курс лікування. Санаторно-курортним лікуванням протягом 2017 року скористалися 5 учасників АТО .

Станом на 07.05.2018 року виявили бажання щодо проходження санаторно-курортного лікування 3 учасники бойових дій, які бажають оздоровитьсь в осінній період.

4.Професійне навчання.

 Відповідно до  постанови КМУ від 21 червня   2017 року № 432 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції », управлінням соціального захисту населення  проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед демобілізованих учасників АТО щодо можливості проходження ними  професійного навчання.

У 2017 році згідно поданих заяв 5 учасників антитерористичної операції отримали свідоцтва про закінчення навчання( водії автотранспортних засобів). Всі особи навчалися в Учбово-спортивному центрі Товариства сприяння обороні України Красноградського району.

Планова потреба в коштах на соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції на 2018 рік становить 20,8 тис.грн. Станом на 02.05.2018 року 7 учасників АТО подали заяви проходження професійного навчання: за професією водії автотранспортних засобів (6 осіб) та машиніст крану (1 особа). Станом на 02.05.2018 року кошти на професійну адаптацію не надходили.

5.Відпочинок та психологічна реабілітація

 За рахунок обласної комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017 рік – 2 учасника АТО пройшли відпочинок в санаторії «Роща» .

Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету на організацію відпочинку у санаторно-курортних закладах Харківської області осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, який затверджено рішенням обласної ради від       01 березня 2018 року № 667-VII (XV сесія VII скликання)  у квітні 2018 року 2 учасники АТО пройшли короткотерміновий відпочинок у санаторіях «Роща» і «Бермінводи», 2- м учасникам АТО видано направлення – одному на короткотерміновий відпочинок у санаторій «Роща» , другому на 14-денний відпочинок в санаторій «Бермінводи» , заїзд у травні місяці.

На обліку на відпочинок перебуває:

  • для забезпечення 14-денним відпочинком – 5 осіб;
  • для забезпечення короткотерміновим відпочинком (путівка вихідного дня) – 4 учасника АТО та 8 членів їх сімей , заїзди заплановані на  червень, жовтень та листопад 2018.

       Для організації відпочинку учасників АТО у 2018 році в санаторіях місцевої кліматичної зони з обласного бюджету виділено 59,2 тис.грн.

Направлення на психологічну реабілітацію в 2017 році отримав  1 учасник АТО. В поточному  році  направлення не видавалися.

  1. Громадські організації

В  Красноградському районі  зареєстрована  громадська організація – Красноградська Районна організація «Спілка учасників  АТО», голова – Сливка Сергій Анатолійович.

Радником голови Красноградської  районної державної адміністрації з питань надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих на громадських засадах  призначено Солов’я  Віталія Вікторовича.

За даними департаменту Соціального захисту населення у Красноградському районі на травень місяць:
Учасників бойових дій – 213  чоловік.
Статус “Інвалід Війни” – 2 чоловік.
Загиблих у зоні АТО – 3 чоловіка (6 чоловіка мають статус “член сім’ї загиблого” )

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 305 чоловік на площу: 587 ГА