Краснокутський район: питання комунікації з учасниками АТO

14.05

З головою Краснокутської   Районної Державної Адміністрації Белоцьким Олексієм Олександровичем склалася конструктивна розмова стосовно розбудови району та залучення в цей процес представників громадської організації “ Спілка ветеранів АТО” .

2 (1) 3 (1)

Розбирали наступні питання:

1.Забезпечення житлом учасників АТО.

        Відповідно до рішення комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю внаслідок війни про виплату грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення дружині члену сім’ї загиблого АТО перераховано кошти на придбання житла в сумі 879,5 тис.грн

        Станом на 01.05.2018 в Єдиному державному Реєстрі громадян, які потребують поліпшення житлових умов по Краснокутській селищній раді зареєстровані  9 учасників бойових дій АТО.

         В районі діє група взаємодопомоги та взаємопідтримки звільнених у запас (демобілізованих) військовослужбовців, які брали участь в АТО, та членів їх сімей. За родиною загиблого воїна АТО  для оптимізації вирішення соціальних питань закріплені представники органів влади.

        Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 13 червня 2016 року № 323 створена міжвідомча робоча група для вирішення питань щодо реабілітації учасників АТО.

  1. Грошова та матеріальна допомога учасникам АТО.

            Відповідно до Програми соціального захисту населення Краснокутського району на 2016-2018 роки, затвердженою рішенням IV сесії VII скликання Краснокутської районної ради від 25 лютого 2016 року № 53-VII учасникам бойових дій та членам сімей загиблих військовослужбовців в 2017 році надана адресна матеріальна допомога  до Дня захисника України в розмірі 109,1 тис.грн., відповідно до кошторису на 2018 рік передбачено 130 тис.грн.

        На підтримку сімей загиблих та демобілізованих учасників АТО сільськими та селищними радами в 2017 році надана матеріальна допомога в розмірі 118,2 тис.грн.

        Відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”  щорічну разову допомогу до  5 Травня отримали 106 учасників АТО на суму 132,9 тис. грн.

3.Професійне навчання учасникам АТО.

             Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року №179 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції», управлінням соціального захисту населення постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед демобілізованих учасників АТО, щодо можливості проходження ними професійного навчання.   В 2017 році 7 учасників АТО пройшли курс навчання за програмою підготовки водіїв транспортних засобів в Харківській об’єднаній технічній школі. На 2018 рік кошторисом передбачено 9,5 тис.грн.

        3 особи виявили бажання пройти курс психологічної реабілітації  в ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт». На 2018 рік кошторисом передбачені кошти на психологічну реабілітацію в сумі  16,3 тис.грн.

  1. Санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація.

        На отримання щорічного санаторно-курортного лікування мають право учасники бойових дій, члени сім’ї загиблого мають право оздоровлюватися один раз на два роки. Відповідно до постанови № 200 від 31.03.2015 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників АТО санаторно-курортним лікуванням» в 2017 році оздоровлено 6 учасників АТО на суму 37,8 тис.грн. та 6 учасників АТО оздоровилися за кошти обласного бюджету в санаторіях «Березівські мінеральні води» та «Роща»- витрачено – 53,6 тис.грн., один учасник АТО оздоровився в санаторії підвідомчі Мінсоцполітики «Салют».

        Станом 01.05.2018 року в черзі на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 10 учасників АТО. На 2018 рік з державного бюджету передбачені кошти в розмірі 24,6 тис.грн.

        В 2017 році  один учасник бойових дій АТО пройшов 14 денний відпочинок в санаторії «Бермінводи».

        Для організації відпочинку у 2018 році в санаторіях місцевої кліматичної зони з обласного бюджету виділено 73,6 тис.грн. На сьогоднішній день одному учаснику бойових дій АТО 27.04.2018 видано направлення  на проходження 14 денного відпочинку в санаторії «Роща».

        Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету на організацію проведення відпочинку  у санаторно – курортних закладах Харківської області осіб, які  безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, затвердженого рішенням обласної ради від 01 березня 2018 року № 667-VII, 23 учасники антитерористичної операції разом з родинами (всього 68 осіб) виявили бажання пройти короткотерміновий відпочинок. Станом на 01.05.2018 2 учасника АТО з родинами (10 осіб) пройшли короткотерміновий відпочинок в санаторії «Березівські мінеральні води».

В районі діє районна громадська організація «Краснокутська районна спілка ветеранів АТО».

За даними департаменту Соціального захисту населення у Краснокутському районі на травень місяць:
Учасників бойових дій – 214 чоловік.
Загиблих у зоні АТО – 3 чоловіка (5 чоловіка мають статус “член сім’ї загиблого” ).

Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 149 чоловік на площу: 295 ГА