Кун’євська сільська рада блокує виділення землі учасникам АТО

26.07

Зараз в Україні вже добігає свого кінця перший місяць з моменту початку земельної реформи. Тепер в нашій державі землями сільськогосподарського призначення розпоряджаються місцеві громади, а не органи Держгеокадастру. Але, як виявляється, при чисельних наріканнях у минулому до Держгеокадастру на затягування та корупційні схеми щодо оформлення земельних ділянок для учасників АТО, тепер же з боку місцевих громад виділення землі ветеранам просто практично відсутнє. І це є великою проблемою в масштабах всієї країни – в який близько 160 тисяч атовців ще не мали змоги скористатися своїм правом на безкоштовну приватизацію земельної ділянки.

Яскравим прикладом цього у нашому регіоні, на жаль, є Кун’євська ОТГ, що на Ізюмщині. В умовах втілення заходів земельної реформи, представники ГО “Спілка ветеранів АТО”, ГО “Спілка інвалідів-учасників АТО “Непереможні” разом із представниками Ради Ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів України відвідують зараз ті місцеві громади, куди перейшли земельні ділянки, на які розроблюється землевпорядна документація учасників АТО.
Маємо зауважити, що майже всюди на Слобожанщині місцеве керівництво та депутатській корпус з порозумінням ставиться до погодження землевпорядної документації, дозволи на розробку котрої раніше були надані ветеранами органами Держгеокадастру та за яку атовці вже сплатили чималі кошти. Але не у Кун’євській сільській раді: і мова йде не тільки про поле у 10 Га, що намагаються оформити там собі ветерани.
Можливо Нерсес Нерсисян – голова Кун’євської ОТГ та представники місцевого депутатського корпусу взагалі якось по іншому ставляться до подій останніх 8 років в Україні. Судячи з усього, навіть Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, що набув чинності ще у 2015 році, тут не діє. Перед будинком сільради з постаменту майорять “смерть та голод” – комуністичні серп та молот, на самій будівлі сільради ВІДСУТНІЙ прапор держави.
А на стіні, де зображений український герб – йде величезна тріщина.

IMG_20210726_113726_849 IMG_20210726_113731_954 IMG_20210726_113735_396 IMG_20210726_113737_897
Все це з одного боку – дуже символічно, а з другого вкотре застерігає про те, що уроки війни за Незалежність, яка розпочалася 8 років тому, деяким просто не зрозумілі.
Громада ветеранів АТО звертається до своїх побратимів з різних куточків Слобожанщини активно діяти та не залишатися відсторонь щодо наочних проявів нехтування державної символікою та неповаги до законів України.
Щодо Кун’євської ОТГ ми впевнені, що місцева громада найближчим часом розбереться в якій країні знаходяться її землі, хто їх захищає та яка державна символіка має бути там присутньою.
Слава Україні!