КУРС «САМОДОПОМОГА ПЛЮС» ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ У ХАРКОВІ

18.05

17 травня 2024 року розпочався курс «Самодопомога Плюс» [Self-Help Plus] (SH+) для ветеранів російсько-української війни.

«Самодопомога Плюс», розроблений ВООЗ, – це груповий курс управління стресом із п’яти занять, спрямований на допомогу людям, що пережили серйозні труднощі. Він допомагає дорослим справлятися зі стресом і запобігає психічним розладам. 

«Основою курсу є терапія прийняття та зобов’язання, яка вчить не придушувати небажані думки і почуття, а приймати їх. На кожному занятті вивчається одна з п’яти ключових навичок управління стресом. Це особливо важливо для військових, оскільки вони часто стикаються з високим рівнем стресу та травматичними подіями. Терапія прийняття та зобов’язання допомагає військовим ефективніше справлятися зі своїми емоціями, не придушуючи їх, що може зменшити ризик розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших психологічних проблем. Освоєння ключових навичок управління стресом підвищує їхню стійкість і здатність діяти в складних ситуаціях», – зазначив голова ГО «Спілка медиків АТО/ООС» Сергій Усенко.

Сьогодні учасники курсу освоїли першу навичку – заземлення, яка полягає в зосередженні уваги на теперішньому моменті, щоб уникнути занурення в вир емоцій.

Даний проєкт створено ГО «Дружини ветеранів АТО» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та у межах програми конкурсів «ВАРТО: ЄДНАННЯ», яка фінансується за кошти державного бюджету через Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України.