ЛІКИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ: ВИМАГАЄМО ЗМІН ТА ПІДТРИМКИ

16.02

Представники ГО «Спілка ветеранів АТО» в рамках діяльності проєкту «Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина» стикнулись із скаргами ветеранів на відсутність ефективних програм щодо забезпечення ліками ветеранів. Команда організації з цього приводу зустрілася з представниками Національної служби здоров’я України (НСЗУ) для уточнення цього питання.

На даний момент виявлено, що на Слобожанщині ветерани не мають доступу до жодної цільової програми, спрямованої на забезпечення їхніх потреб у ліках. Це стає особливо гострим питанням, враховуючи, що ветерани є чисельною та важливою категорією суспільства, яка зазнала фізичних та психологічних травм під час війни.

Ветерани стикаються з постійними проблемами отримання необхідних (і часто достатньо дорогих) ліків для лікування поранень, контузій та інших захворювань, пов’язаних з бойовими діями. Відсутність конкретних програм забезпечення ліками ставить під загрозу їхнє можливість відновлення фізичного та психічного здоров’я вже після повернення з фронту.

«Я, як медик, вважаю що влада має вжити термінових заходів для розроблення та впровадження ефективних програм забезпечення ліками наших ветеранів. Це не тільки морально відповідально, але й медично обгрунтовано. Ветерани заслуговують на краще, і наше медичне співтовариство повинно об’єднатися, виступити і вимагати негайних заходів для врегулювання цієї проблеми. Ліки – не просто препарати, вони є кроком до відновлення здоров’я та повернення до повноцінного життя. Ми повинні забезпечити ветеранів не лише словами вдячності, але й реальними можливостями отримання необхідного медичного лікування», – наголосив керівник напрямку медичної реабілітації та лікування ГО ” Спілка ветеранів АТО” Юрій Даніленко.

Звертаємось до представників центральної влади, а також до Департаменту та Міністерства охорони здоров’я з вимогою невідкладного розроблення та впровадження відповідних програм, спрямованих на забезпечення ветеранів необхідними медикаментами. Ветерани заслуговують на належний захист та підтримку, і наша відповідальність – надати їм це негайно, зокрема у сфері медичного обслуговування.