МЕДИЧНА ДОПОМОГА ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ НА СЛОБОЖАНЩИНІ

08.03

ГО «Спілка ветеранів АТО» продовжує відстежувати  якість лікування, реабілітації ветеранів та військовослужбовців. Саме тому, в рамках проекту «Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина», 7 березня 2024 року ми зустрілись із головним лікарем Харківського обласного госпіталю ветеранів війни Юрієм Федченком.

Метою зустрічі було обговорити наступні питання:
1. У звʼязку з великою кількістю поранених ветеранів, чи є проблематика з відсутністю достатньої кількості ліжко-місць для лікування ветеранів?
2. Чи є проблематика у забезпечення необхідними ліками ветеранів, у звʼязку з збільшенням кількості поранених ветеранів війни, які знаходяться на лікуванні?
3. Чи є достатнім на теперішній час, забезпечення медичними витратними матеріалами?
4. Як здійснюється направлення ветеранів на лікування до Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, за адресою Київська обл.с.Циблі вул. Лісова, 2?

Ці та інші питання представники ветеранських об’єднань обговорили з керівництвом шпиталю.

«Наразі госпіталь ветеранів війни працює в повному обсязі, має багатий і професійний склад спеціалістів. Працює за напрямами хірургія, урологія, травматологія, неврологія, гінекологія та інші. У штаті працюють 3 психологи, 1 психіатр та 1 психотерапевт. На даний час передбачено 260 ліжок.На даному етапі у нас є всі витратні матеріали.Але це все залежить від фінансування.В першу чергу ми закуповуємо необхідний перелік ліків,і для того,щоб купити щось інше,для початку треба запезпечити головний перелік медикаментів», – наголосив Юрій Федченко.

«Стосовно Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни – він,на жаль,не функціонує зараз і не приймає ветеранів зовсім».

Фахівець з питань медичної реабілітації та лікування ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Даніленко підкреслив, що ця зустріч ще раз наголошує на необхідності негайного вирішення проблематики із лікуванням та реабілітацією ветеранів.

«Я постійно кажу про те, що здоровими з війни не повертаються.Треба розуміти, що крім хвороб та поранень, які дістались ветерану на війні, в нього також можуть загостритись і хронічні захворювання. Поранення бійців – це дуже часто мультитравми: контузії, ураження уламками, множинні забої та переломи. До цього ще додаються психологічні розлади. Лікування та реабілітація ветеранів – потребує зовсім іншого підходу та фінансування, ніж цивільних. Це наша принципова позиція. Однак держава зараз фінансує лікування ветеранів, так само як цивільних – що є абсолютно не вірним рішенням та відсутністю розуміння реалій».