Міністерство України у справах ветеранів – перші кроки до створення

31.05
31 травня 2018 року у Києві, у  приміщенні Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, АТО та людей з інвалідністю відбувся круглий стіл на тему “Міністерство України у справах ветеранів – погляд громадськості щодо його завдань та структури”.
Участь у заході прийняли представники громадських обєднань учасників АТО, ветеранів та осіб з інвалідністю з багатьох регіонів України.
Під час проведення круглого столу було оприлюднено попередню концепцію структури майбутнього міністерства ветеранів, пройшли конструктивні обговорення основних напрямків цього процесу. Зі своїми пропозиціями у цій площині виступив голова комітету ВР Олександр Третьяков. У свою чергу представники організацій учасників АТО наголосили на необхідності як представництва учасників АТО у штаті майбутнього міністерства на рівні 40-50%, так і на тому, що посаду міністра повинен займати учасник війни на сході з  відповідною репутацією та необхідними організаційними якостями.
Також були заслухані та обговорені доклади щодо побудувань у складі міністерства директоратів з соціального забезпечення та підтримки ветеранів, медичного забезпечення, реабілітації та інших. Громадські обєднання учасників АТО звернули увагу голови комітета ВР у справах ветеранів війни та учасників АТО Олександра Третьякова щодо неприпустимості таких дій як прийняття 22 травня 2018 року на сессії Верховної Ради у першому читанні законопроекту 7060, яким забороняється продаж, оренда та зміна цільового використання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО на протязі 7 років з моменту отримання цієї земельної ділянки в межах безоплатної приватизації – без попереднього обговорення із спільнотою ветеранів АТО та погодження з відповідним комітетом ВР. Ветерани війни за незалежність нашої держави наголосили на тому, що у майбутньому саме міністерство у справах ветеранів повинно взяти на себе належний захист та представництво  інтересів учасників АТО як у КабМіні, так і у Верховній Раді: саме це очікує громада від цієї нової структури.
IMG-20180531-WA0000 IMG-20180531-WA0001 IMG-20180531-WA0002