Мінсоцполітики розробило порядок психологічної реабілітації та психосоціального супроводу учасників АТО і членів їх сімей

26.09

Міністерство соціальної політики розробило порядок психологічної реабілітації та психосоціального супроводу учасників АТО і членів їх сімей. Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.

“На Україну це питання” впав “раптово, ми були не готові реабілітувати таку велику кількість осіб, які постраждали внаслідок конфлікту. У нас не було ні фахівців, ні системи навчання, ні стандартів … і ми йдемо до затвердження порядку”, – сказав він.

Даний проект розробляється в рамках спільного проекту Мінсоцполітики та координатора проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі в Україні “Відповідь на загрози соціальної безпеки в Україні в результаті конфлікту”.

Згідно з проектом порядку, він буде поширений на військових, які брали участь в АТО або виконували службові бойові завдання в екстремальних обставинах, а також члени їх сімей, в тому числі члени сімей учасників АТО, які знаходяться в полоні або пропали без вісті.

Порядок спрямований на психосоціальний супровід, психологічну реабілітацію і медико-психологічну допомогу.

Надання психологічних послуг передбачається по 5 рівням за результатами діагностики.

Документом визначено проведення моніторингу психологічного стану учасників військових конфліктів і членів їх сімей.

Даний порядок буде затверджуватися постановою Кабінету Міністрів, яке також затвердить перелік психологічних послуг, вимоги до тих, хто буде надавати відповідні послуги, вимоги до організаціям та установам, які зможуть надавати дані послуги і порядок використання державних коштів на дані цілі.

Прогнозується, що даний порядок буде схвалений і почне працювати з січня 2017 року.

Як повідомлялося, раніше Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів трастових фондів Організації Північноатлантичного договору (НАТО) для виконання імплементаційної угоди з Організацією НАТО з підтримки і постачання про реалізацію співпраці в сфері медичної реабілітації.