Мітинг щодо проблем пільгового проїзду у міському транспорті учасників АТО відбувся у Харкові

31.07

9 липня 2016 року біля будівлі Харківської мерії пройшов мітинг учасників АТО та громадських активістів, присвячений проблемам щодо пільгового проїзду у міському транспорті.

У заході прийняли участь  громадські організації “Антикорупційний блок учасників АТО”, “Спілка ветеранів АТО”, Харківський обласний округ ГО “Всеукраїнський союз ветеранів АТО” – взагалі близько 200 осіб, які висловили своє бажання до того щоб міська влада більш уважно ставилася до втілення у дійсності чинного законодавства України – зокрема Закону України “Про статус ветеранів війни”. Згідно з ним учасники бойових дій мають право на безоплатне використання міським транспортом – але часто зіштовхуються з тим, що їм відказують у цьому.

Іноді це свавілля окремих водіїв-сепаратистів, іноді – неофіційні накази керівництва приватних підприємств-перевізників, які самочинно встановлюють обмеження на кількість перевезення пільговиків на один рейс.

Повинні відзначити, що частина проблематики лежить у правовому полі: якщо раніше витрати на безоплатне перевезення пільговиків  перевізчикам  компенсували з державного бюджету, то тепер ці видатки переклали на місцеві бюджети – а механізм цього процесу й досі не відрегульовано.

Представники міської влади запевнили присутніх що це не більше ніж поодинокі випадки і керівництво міської ради буде боротися з цім, також попрохали на майбутнє надавати конкретні факти таких подій безпосередньо керівництву департаменту інфраструктури. Також ветеранам АТО пообіцяли у найближчий термін провести круглий стіл з цього болючого питання.

Сподіваємось, що точку зору учасників АТО прийняли до уваги і просимо тих, хто зіштовхується з відмовою у безоплатному проїзді учасникам АТО, сповіщати про це наш юридичний відділ за номером 098-750-99-28 (потрібно занотувати номер маршруту, номер автотранспортного засобу, час коли це відбулося).

pik02 pik03