На Харківщині буде розроблена програма сприяння фермерам-учасникам АТО/ООС

14.12

13.12.2021 р. відбулося засідання постійної комісії з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянських суспільств соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС Харківської обласної ради.

Серед інших питань також розглядалася пропозиція розробки проекту програми “Підтримка розвитку сільського господарства для учасників АТО/ООС в Харківській області”, яка була ініційована ГО “Спілка ветеранів АТО” та ГО “Спілка інвалідів-учасників АТО “Непереможні”. У перспективі програма передбачає допомогу у започаткуванні та розвитку сільськогосподарчого підприємництва для учасників АТО/ООС на основі вже існуючих та діючих державних програм, на кшалт “Фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства”.
Зараз у площині працевлаштування та самозайнятості ветеранів російсько-української війни перспективи роботи саме такого кола проектів виглядають найбільш доречними – адже з практично 19 тисяч учасників АТО/ООС у Харківській області близько 9 тисяч ветеранів вже отримали у власність ділянки сільськогосподарчого призначення: для ведення ОСГ та ведення садівництва.
У підсумку розгляду даного питання комісія з питань соціальної політики Харківської обласної ради одноголосно підтримала пропозицію ветеранської громади Слобожанщини щодо цієї програми та вирішила звернутися до голови ХОДА з проханням ініціювати розробку даної програми департаментом агрополітики ХОДА у двохмісячний термін.
Висловлюємо окрему подяку за принципову позицію щодо підтримки учасників російсько-української війни у реалізації проектів соціальної реабілітації депутатам Харківської обласної ради :
Ользі Лехан
Світлані Ротач
Олені Онацькій
Василю Акулову
Ользі Львовій
Олександру Туринському

IMG_20211214_084302_032 IMG_20211214_084259_996 IMG_20211214_084258_548