На Харківщині депутати Донецької ОТГ незаконно блокують виділення землі учасникам АТО

05.01

На жаль, новий рік починається для ветеранів не з зовсім гарних новин.

Наприкінці 2021 р. відбувалися чисельні заходи учасників АТО – на яких вони вимагали від Донецької ОТГ, що у Харківській області, прийняття рішення щодо виділення їм земельних ділянок, котрі знаходяться на території даної громади.

Але Донецька селищна рада всупереч вимогам законодавства, рішення не приймала, посилаючись на різні необосновані причини…

Ця історія почалася ще навесні 2021 року…

Тоді ГО “Спілка ветеранів АТО” звернулася з офіційним листом до Донецької ОТГ з проханням розглянути можливість оформлення учасниками АТО земельної ділянки розміром у 58 Га, яка залишилася вільною після банкрутства колишньої птахофабріки. Але, чомусь так сталося, що на цей лист атовці не отримали ніякої офіційної відповіді (неофіційно ж повідомили, що її виділять місцевим атовцям)- а дану ділянку, як вони згодом дізналися, Донецька сільська рада, виділила для реалізації якогось нібито інвестпроекту.

За інформацією ветеранів, втілення даного інвестпроекту досі не розпочиналося і в реальності його ніхто і не збирається реалізовувати – це все було зроблено для того, щоб не віддавати учасникам АТО цю земельну ділянку, яку не офіційно оброблює місцевий фермер.

 Атовці зараз чекають реакцію правоохоронних органів – щодо оцінки такого ефективного “інвестпроекту”.

В свою чергу восени 2021 року вже більше 100 учасників АТО звернулися до Донецької сільради із відповідними заявами на оформлення земельних ділянок, на ті поля, які в результаті судової справи стали вільними – адже по закону ветерани війни мають першочергове право на оформлення земельних ділянок.

Але три місяці поспіль продовжувалася “комедія”: Донецька селищна рада під різними приводами затягувала процес виділення атовцям вільних земельних ділянок, знову вигадуючи будь-які причини для неприйняття рішення на користь атовців. Спочатку це була начебто відсутність реєстрації даних земельних ділянок, потім проблеми із земельною комісією, далі депутати не змогли зібрати кворум, а 24.12.21 року селищна рада просто прийняла рішення перенести розгляд питань, пов’язаних із виділенням землі учасникам АТО на наступну сесію.

Останньою новиною у цій площині стало те, що як виявилося, вже перед самим новим роком – 29.12.21 Донецька селищна рада терміново провела чергову сесію, на якій знову питання ветеранів стосовно виділення земельних ділянок, не було вирішене.

Все це, на думку юристів – представників ветеранів російсько-української війни повністю вийшло за рамки чинного законодавства й наочно свідчить про необхідність перегляду програми децентралізації в масштабах країни – бо місцеві органи влади ОТГ фактично не виконують норми а ні законів, а ні Земельного кодексу.

Ветерани тепер просто вимушені звернутися до відстоювання своїх прав у судах та готують звернення до правоохоронних органів.

Для Харківської області (а в цілому для всієї країни) дана ситуація ще раз підіймає гостре питання щодо відповідальності – як моральної, так і юридичної, місцевих громад у розрізі соціального забезпечення ветеранів: адже надмірні повноваження, котрі вони отримали в рамках програми децентралізації, дають їм право просто не звертати увагу на проблеми учасників АТО.