Навоювали:  ветерани без землі

11.07
Ветеранська громада має зауважити, що цивільне населення та влада все більше та більше віддаляється від тих, хто їх захищає на фронті. Ситуація, на жаль, так знайома нам з часів пізньої АТО/ООС – повторюється знову. Суспільство й керівництво держави вже звикло, що хтось десь на сході та на півдні воює, виконує бойові задачі (іноді і гине при цьому) – а у тилу життя йде за своїми порядками.
Але ж на відміну від АТО/ООС зараз більше мільйона бійців й досі не розуміють строків своєї служби. Точніше в цих умовах розуміють: або воюють до перемоги, або – до власної смерті на полі бою.
На додачу до цього відсутність з боку влади будь-яких адекватних кроків щодо втілення програм соціальної реабілітації воїнів, котрі повертаються з фронту – підказує, що ветеранів ніхто тут скоро не чекає.
А ті тези, які закидає в суспільство Арестович – про повернення “невменяемых” ветеранів з ПТСР та зброєю, звичайно допомагають цивільному населенню розуміти, що краще ветеранів тримати на фронті.
Остання “зрада” зі стін Верховної Ради ці тенденції яскраво підтверджує.
Держава не хоче навіть розглядати необхідність забезпечення ветеранів землею.
Практика, за якою з 2014 року сотні тисяч ветеранів АТО скористались можливістю безоплатної приватизації земельних ділянок державної власності – знищується зусиллями депутатів.
Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці заступник голови комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, станом на зараз – полковник ЗСУ Сергій Рудик:
комітет аграрної політики
Адже вчора, 10 липня 2023 року Комітет ВР з аграрної та земельної політики більшістю голосів рекомендував парламенту прийняти у повторному другому читанні законопроект №7588. А за ним біля 800 тисяч гектарів земель державних підприємств будуть розподілені на аукціонах  за доволі непрозорими умовами – без виділення будь-яких ділянок ветеранам. Варто зауважити, що прийнятий ще 2 роки тому, до початку широкомасштабної війни у першому читанні законопроект №3012-2 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)”  передбачав виділення для оформлення ветеранам до 20% всіх земель державних підприємств.
Але, як ми бачимо – війна все змінила.
Всім тим, хто воював та воює на фронті – землі від держави тепер не дістанеться. Як сказав вчора на засіданні цього Комітету один нешановний міністр: “ветеранів зараз багато, все одно землі на всіх не вистачить – навіщо ж їм її давати?”.
Це огидне нахабство та презирство – по відношенню до воїнів, що виконують бойові задачи, тримаючи державність України на своїх плечах. Замість того, щоб знаходити правові рішення, законні можливості – для того, щоб засвідчити увагу та піклування держави про своїх захисників, посадовці та депутати просто викреслили воїнів зі списку тих, хто може бути забезпечений цією землею.
Крапка.
У свою чергу ми запрошуємо всіх депутатів ВР на фронт, в ряди ЗСУ – виконати свій конституційний обов’язок.
Війни ще багато, її на всіх вистачить.
І тільки в цьому випадку, здається, відбудуться такі необхідні зміни в країні до кращого.
До перемоги.