Не має та не буде ніяких котеджних містечок для учасників АТО у Харківській області?!

16.03
Оприлюднення заяви деяких волонтерів по те що “немає ніяких котеджних містечок для учасників АТО у Харківській області” викликало чималий суспільний розголос та примушує дати належну відповідь на зазначені “гарячі” факти цього безперечно цікавого розслідування.
Надамо нашу точку зору на те, що було викладено на сторінці Тетяни Бедняк.

1. В Харківській області взагалі для учасників АТО на початок березня 2016 року виділено приблизно 1 600 земельних ділянок – але це ділянки не під будівництво, переважна кількість серед них (біля 80%) призначення мають “під садівництво”. Це зовсім інше призначення землі, за яким виділення цієї землі можливо за максимально прискоренною процедурою (до 3-4 місяців), такі земельні ділянки можуть надаватися у розмірі до 0,12 Га включно. На цій землі, згідно нещодавно прийнятим змінам до Законів України можна проводити капітальне будівництво.
Може й дрібниця – але треба знати про що писати.

2. Земельні ділянки не заносяться додому поштою – для початку процедури оформлення земельної ділянки треба визначитися яка земельна ділянка, де, кому потрібна. Це особиста справа кожного ветерана АТО. Кожний учасник бойових дій (як і інший будь-який громадянин України) має право на безоплатну приватизацію 5 різних видів земельних ділянок.
Для з`ясування чому демобілізовані бійці, що дійсно приймали участь у бойових діях, й досі не отримали земельні ділянки – достатньо просто звернутися до районних чи обласних управлінь ДержГеоКадастру. Якщо не має звернень – не має і процедури оформлення. Насильно людину ніхто не буде тягнути та примушувати писати заяву на отримання землі. Якщо людина не може сама прийти до відділень ДержГеоКадастру та з`ясувати яка і де земля надається учасникам АТО – логічно, що вона її і не отримає.

Це так само й вірно, як те що деякі йшли на фронт добровільно, а більшість – за повістками.
Кожен сам вирішує свою долю.
На сайті ДержГеоКадастру наведена величезна кількість інформації та карт із зазначенням ділянок, які призначені для виділення учасникам АТО. На ці землі достатньо оформити заяву та направити її до належного відділення ДержГеоКадастру: статистика у Харківській області свідчить що відмови становлять не більше 3% від усієї кількості отриманих заяв від учасників АТО.
Це факти.

3. Якщо ці земельні ділянки (що пропонуються ДержГеоКадастром) не підходять учаснику АТО – в такому разі він може сам підшукати те, що йому до вподоби та встановити власність цієї земельної ділянки та можливість її оформлення на себе. Ось на цьому етапі і з`являється необхідність у організованій роботі громадського об`єднання. Хтось повинен працювати з картами, хтось виїжджати на місця, ще хтось налагоджувати контакти з представниками місцевої влади і ще хтось допомагати правильно оформлювати документи. Один у полі не воїн.
Ця работа аналогічно проходить у різних областях України – на собі її несуть громадські організації ветеранів АТО. Бо це саме їх проблема і їм вирішувати яка земля – земля яку вони відстояли! – їм до вподоби. Справа людини – тільки захотіти прийняти участь у роботі організації, відвідувати її заходи, консультуватися з юристом у деяких випадках.
У складі 92 ОМБР до останнього часу нараховувалося близко 400 учасників АТО з Харківської області, біля чверті з них є членами нашої організації та вже отримали чи отримують за нашою допомогою земельні ділянки.

4. Стосовно передачі великих земельних участків із власності громад саме “Спілці”.
І це найсправді дуже важливо.
Земельні ділянки передаються не Спілці – земельні ділянки оформлюються у власність кожному учаснику антитерористичної операції ОСОБИСТО. Кінцевий власник кожної земельної ділянки з тих близько 1 500 земельних ділянок, які допомогла оформити ГО “Спілка ветеранів АТО”, – окремий ветеран АТО, звичайна людина, яка допомогла зберегти незалежність нашої держави. Все може бути перевірено – власники земельних ділянок зараз доступні завдяки відкритій базі геокадастру.
ГО “Спілка ветеранів АТО” не отримала на себе жодної земельної ділянки. Це теж дуже просто перевірити у реєстрі прав на нерухомість та згідно опрацьованих заяв до ДержГеоКадастру.

5. ОДНОРАЗОВЕ отримання земельної ділянки за участь АТО дуже просто перевіряється: центри надання адміністративних послуг надають відповідні довідки і таж само база мінюсту дає усю відповідну інформацію – це все вже відкрите. Не вірите – перевіряйте, для цього ж і потрібне розслідування. Безоплатна приватизація надається тільки ОДИН раз.

6. Розподіл і отримання земельних ділянок ГО “Спілка ветеранів АТО” намагалася зробити максимально прозоро – враховуючи деякий негативний досвід у цій сфері у інших регіонах. Розподіл ділянок проводиться жеребкуванням – у присутності журналістів та спеціалістів ДержГеоКадастру. Отримання земельних ділянок контролюють самі учасники АТО, які ці ділянки й отримують – для цього вони створюють кооперативи, самостійно обирають в них правління, контролюють процедуру оформлення вже далі самі.
Підсумовуючи:
для того щоб звинуватити у чомусь – багато зусиль прикладати не треба. Але хотілося би у майбутньому щоби ті, хто створюють такі розслідування, хоч раз перед тим відвідали таке жеребкування та на власні очі побачили те, про що вони пишуть.

7. Учасників АТО з посвідченням УБД зараз у Харківській області (включно із м. Харковом) вже близько 6 тисяч. Звичайно, з тих близько 1 500 учасників АТО, які отримали й отримують за допомогою ГО “Спілка ветеранів АТО” не всі 100% харків`яни: серед них є і переселенці – ті, хто воював за Україну, але проживають тепер у Харкові та області, також серед них є і не учасники АТО – в нас отримують земельні ділянки і члени сімей загиблих.
Члени сімей загиблих до того ж мають можливість отримати земельні ділянки без жеребкування – на свій вибір. На наш погляд, це найменше, що ми можемо надати родині загиблого патріота. Кількість хлопців з інших областей, учасників АТО, які отримали земельні ділянки серед ціх 1 500 осіб – не перевищує 10.
Перевіряйте.

Останнє.
Найважливіше, як кажуть, ховається у дрібницях.
Той лист, з яким ми звернулися до президента – з проханням нагородити державною відзнакою голову Харківської державної адміністрації Ігоря Райніна має фактичне підгрунтя. Не звертаючись до іншої допомоги учасникам АТО, зазначеної у нашому листі, стосовно земельних ділянок найвагомішою тезою є їхнє розташування.
В більшості інших регіонів України виділення землі учасникам АТО може й виглядає у кількісному плані краще – але у якісному набагато гірше ніж у Харківській області. Ділянки надаються досить далеко від комунікацій, доріг, районних та обласних центрів.
Ми спілкуємося з іншими регіональними об`єднаннями учасників АТО та знаємо як виглядають справи у такому розрізі. Вільних, зручних земель для створення селищ, проведення будівництва у таких зонах майже немає. 25 років до нас цю землю у реальності розкрадали та продавали.
Усі 6 селищ для учасників АТО (за виключенням останнього – Малинівки), що створені у Харківській області, розташовані на відстані менше ніж 20 км від Харкова, поблизу від доріг та комунікацій. Учасники АТО самі визначали їх розташування. Обласна адміністрація та ДержГеоКадастр насправді зробили практично усе можливе для втілення ціх проектів. За кожне селище для учасникі АТО прийшлося  поборотися, вирішувати складні юридичні, геологічні та життєві проблеми.
Вільхівка та Коротич, Руська Лозова та Липці, Бабаї та Малинівка – все це можна перевірити по карті, без особового розслідування.
Окрема подяка за можливість створення селища для учасників АТО біля с. Малинівка Чугуївського району – чудова, неперевершена природа компенсує деяку віддаленість від Харкова: беріг річки Сіверський Донець, поруч сосновий ліс, з іншого боку дубрава. Ця місцевість багатьом знайома з фільму “Свадьба в Малиновке”…

під рискою:
… якби зараз деякі енергійні волонтери та депутати не виконували політичні замовлення, а докладали особисті зусилля у допомозі створення нових селищ для учасників АТО – впевнені, сітуація була би ще краще.
Ми знаємо, що це у ваших силах – тож давайте їх скеруємо не на руйнування, а на розвиток.

Чи будуть у майбутньому ще засновані наступні селища для учасників АТО – залежить від вас.
Сподіваємося, що якщо ви не допомогали у виділенні ціх земель, то допоможете у вирішенні питання з індівідуальним будівництвом воїнам-ветеранам, захисникам України.
Вони чекають на вашу допомогу, землю вони вже отримали.

“Спілка ветеранів АТО” об`єднує зараз більше 1 100 осіб (виключно учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО у Харківській області), має 17 теріторіальних відділень і є найчисельнішою організацією учасників АТО у Харкові та області.