Обговорення у ВР законопроекту щодо застосування медичного канабісу

17.10

Сьогодні, 17 жовтня 2019 року у стінах Верховної Ради відбулася прес-конференція щодо плануємого найближчим часом розгляду законопроекту про застосування медичного канабісу.

Участь у даному заході приймали:

голова фракції “Слуга народу” ВР Давід Арахамія, голова комітету ВР з питань здоровя нації, медичної допомоги Михайло Радуцький, перший заступник міністру у справах ветеранів, ТОТ та ВПО Антон Колумбет, керівник ГО “УАМК” Генадій Шабас, представники Ради ветеранів при міністерстві ветеранів, депутати ВР з різних фракцій.

Учасники прес-конференції одностайно оголосили про необхідність внесення на розгляд ВР законодавчої ініціативи щодо дозволу застосування в Україні медичних препаратів, вироблених на основі медичного канабісу. У сучасному світі вже більше ніж у 50 країнах використання таких ліків є легальним – і що більш важливо є конкретна позитивна статистика, яка свідчить про більшу ефективність застосування таких препаратів для лікування цілої низки захворювань у порівнянні з традиційними медикаментами.

Зазначимо, що найбільш гострим у цій площині якраз виглядає питання щодо запровадження такої терапії для учасників АТО з ознаками ПТСР – адже, як відомо, величезна кількість самогубств та правопорушень, повязаних з насильницькими діями, відносяться саме до цієї частини ветеранської спільноти. Разом із тим, у Канаді, Ізраїлі, деяких інших країнах існує практика функціювання реабілітаційних центрів, де наголос робиться на втіленні лікування, побудованого на використанні терапії з препаратами, виробленими на основі медичного канабісу – і результати демонструють значну позитивну динаміку.

У підсумку було оголошено, що комітет ВР України з питань здоровя нації та медичної допомоги найближчим часом почне розгляд та реєстрацію необхідних законопроектів, спрямованих на вирішення цієї проблеми.