Отримання земельних ділянок учасникам АТО/ООС

14.01

Представник ГО “Спілка ветеранів АТО”, землевпорядник Іван Кондратюк у студії “Тема дня” розповів про земельні реформи та порядок забезпечення земельних ділянок учасникам АТО/ООС.

“У зв’язку із закінченням земельної реформи і переходу до ринку землі сільськогосподарського призначення, побоювалися, що передача земельних ділянок для учасників антитерористичної операції буде припинена. Відповідно, кожен боявся залишитися без землі, яка передбачена кожному  згідно законодавства України”- розповів Іван Кондратюк.

За інформацією, з 1 січня 2020 року право ДержГеоКадастру надавати дозвіли на оформлення земельних ділянок (розробки землевпорядної документації) буде скасовано – і тим самим отримання учасниками АТО/ООС землі для ведення ОСГ (до 2 Га) та ведення садівництва (до 0,12 Га) за межами населених пунктів буде припинено.

На який термін, як це буде врегульовуватися далі – не відомо. Але як ми памятаємо, прийняття у червні 2017 року Кабінетом Міністрів України постанови 413 фактично заблокувало видачу землі як атовцям, так і пересічним громадянам – і тільки після неодноразових акцій протесту, блокування Кабміну у січні 2018 року це обмеження для атовців було знято.

11 листопада 2019 року у Києві відбулося підписання рамочного меморандуму про співробітництво між ГУ ДержГеоКадастру та Радою Ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів у сфері забезпечення учасників бойових дій земельними ділянками, яким передбачалося створення на місцях, в кожній області із земель запасу резерву земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам АТО до початку нового, 2020 року.

У Харківській області, згідно підписаного меморандуму, головним управлінням ДержГеоКадастру був сформований даний перелік земельних ділянок і  йшли підготовчі роботи з прийняття заяв на оформлення землевпорядної документації від учасників АТО.

Нагадаємо, що з перших днів війни на Сході країни Головним управлінням здійснювалась реалізація першочергових прав учасників бойових дій – АТО (ООС) та членів сімей загиблих воїнів на землю сільськогосподарського призначення державної форми власності.

546a1cf5b91e1

За період з 2014 по 2019 рік Головним управлінням видано 11800 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу учасникам бойових дій – АТО (ООС) у власність 11800 земельних ділянок загальною площею 16615,7681 га, з них: 3340 земельних ділянок для ведення садівництва площею 383,1093 га та 8460 земельних ділянок  для ведення особистого селянського господарства площею 16232,6588 га.

Особливу  увагу було приділено членам сімей загиблих воїнів, яким Головним управлінням передано у власність 112 земельних ділянок загальною площею 158,8856 га.

Харківська область входить до п’ятірки лідируючих областей по кількості переданих у власність учасникам бойових дій – АТО (ООС) земельних ділянок.

За словами юриста управління Держгеокадастру Харківщини Костянтина Рибалко, наприкінці року, поток людей збільшився. Це обумовлено тим, що всі очікують прийняття законопроекту № 2194, який вже в листопаді поточного року був розгляданий у першому читанні, і спрямований на те, щоб передати повноваження щодо розпорядження земель сільськогосподарського призначення державної власності до ОТГ від головного управління.

“З 1 січня 2020 року учасники АТО щодо отримання земельних ділянок за рахунок державної власності, звертатимуться до головного управління, а якщо ці земельні ділянки вже передані до ОТГ, тобто це  землі сільськогосподарського призначення державної власності вже перейшли до комунальної форми власності, то учасники АТО звертаються вже безпосередньо до ОТГ. Органи місцевого самоврядування орієнтуються під час реалізації першочергових прав учасників АТО саме на місцевих учасників АТО.”- додав він.