ПАМ‘ЯТІ МЕДИКА ВЕНІАМІНА ХАЛАПОВА (позивний «РАФ»)

20.02

20 лютого 2024 року у Харківській гімназії № 117 відбулося відкриття пам’ятної дошки, присвяченої Халапову Веніаміну Рафаельовичу.

На церемонію відкриття прийшли родина загиблого, однокласники, побратими та представники місцевої влади.

Спогадами про загиблого воїнами поділився заступник Голови ГО «Спілка ветеранів АТО» та депутат Харківської міської ради Юрій Корсунов: «До строю небесних воїнів долучився ще один герой, наш бойовий побратим Веніамін Халапов. Я пам’ятаю його з 2016 року, коли він приєднався до нашої громадської організації “Спілка ветеранів АТО”. Він був відкритою, інтелігентною, порядною людиною, яка переймалась громадське життя і для якої слово “країна” не було пустим. 

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Веніамін Рафаельович один з перших узяв зброю в руки і вступив на захист рідного міста та країни. У важких випробуваннях війни він був тим, на кого завжди можна було покластися. Незважаючи на те, що бойові дії завжди приносять фізичне та емоційне навантаження, наш Раф стійко тримався.  Враховуючи його хронічне захворювання –  він загалом міг би відмовитись від служби.

Але він розумів, що на таких людях, як добровольці, тримається оборона країни. Його життя, його подвиг – це джерело сили для нас. Коли поруч з нами і на небі такі люди, як Раф, ми вистоїмо».

Веніамін Халапов – харків’янин та дитячий масажист 24-ї міської лікарні, у 2014 році став добровольцем. Рідні, друзі та побратими загиблого називають його “Раф” – Веніамін Рафаїлович. Вони кажуть, що він пішов на фронт із великим внутрішнім покликом і залишився вірним своєму серцю. 17 січня Веніамін загинув під Бахмутом. У нього залишилися дружина та дві доньки. В день смерті у чоловіка народився онук.

Світла пам’ять Герою!