ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦІ БАКУЛІНА НА ЧЕСТЬ ОЛЕГА ЧЕЛНОВА: ВИЗНАЧНИЙ КРОК ДЛЯ ПАТРІОТИЧНОГО ВШАНУВАННЯ

05.02

ГО «Спілка ветеранів АТО» звертається до Харківської міської ради з проханням перейменувати вулицю Бакуліна на честь Олега Челнова.

Олег Челнов – (псевдонім “Беркут”) – український націоналіст, військовик, командир підрозділу УНА-УНСО “Вікінг” під час першої чеченської війни. Один з двох українців, удостоєних нагороди “Герой нації” Чеченської Республіки Ічкерія.

«Взагалі, я займаюсь біографіями вояків армії УНР зі Слобожанщини. Наголос стоїть більше на них, тому що вони – східняки, вони ближче. Коли на загально-національний пантеон намагаються просунути Степана Андрійовича або Коновальця – це добре, це історичні герої, але у нас є і свої місцеві герої», – каже Владислав Руденко – ініціатор перейменування, військовий, громадський діяч, краєзнавець,голова Мереф’янського окремого підрозділу ГО «Спілка ветеранів АТО».

Харків’янин Олег Челнов “Беркут” був командиром штабу батальйону УНСО «Вікінг» під час першої чеченської війни.

До Чечні Челнов уперше вирушив 1994 року, де з українських добровольців було сформовано батальйон УНА-УНСО «Вікінг». Під час битви за Грозний в січні 1995 року батальйон брав участь в обороні президентського палацу, Челнов тоді був начальником штабу. У червні 1995 року лейтенант армії ЧРІ Челнов повернувся до рідного Харкова.

Востаннє Олег Чернов вирушив на Кавказ у січні 1996 року. За офіційною версією він загинув у Грозному під час бою в районі площі «Мінутка» 6 або 7 березня. Але є свідчення людей, які його знали, про те, що бачили його пізніше. Тіло Олега так і не було знайдене.

Нагороджений Орденом “Герой Нації” посмертно указом Президента ЧРІ З. Яндарбієва, № 163 від 22.10. 1996 р.

«Історія Олега Челнова, насправді, дуже не характерна для тих тем, вивченням яким я займаюсь. Проте постать цікава, я зачепився за неї. Тут найкраще можна провести паралелі з приводу тієї війни, на якій він був. Він почав воювати з росіянами тоді, коли це ще не було мейнстрімом. Це мейнстрім ще 90-тих років. Олег Йосипович, в певному сенсі, намагався в своїх інтерв’ю донести, що він воював проти російського імперіалізму та шовінізму,коли Росія агресувала проти свого маленького сусіда.

Проводячи паралелі з теперішніми подіями, я припускаю, якби наше політичне керівництво більше цікавилося історією, наприклад, долями вояків Армії УНР, які служили в петлюрівській армії, служили під тим самим стягом, мали відповідну до сьогодення проблематику, то теперішня війна Росії проти України не була б ні для кого здивуванням», – зазначив Владислав Руденко.

Перейменування вулиці Бакуліна на честь Олега Челнова є важливим кроком для вшанування його внеску у захист національних інтересів. Це відображає повагу до героїчного вчинку та пам’яті ветеранів, сприяє утвердженню патріотичних цінностей та зміцненню національного обʼєднання.