ПІДТРИМКА ВЕТЕРАНІВ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ : ПЛАНИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ

28.12

Сьогодні,28 грудня 2023 року, відбувся прямий етер на Радіо Накипіло з представниками ГО «Спілка ветеранів АТО» та Головою Харківської обласної ради Тетяною Єгоровою-Луценко.

На підкасті була представлена програма «Реінтеграція ветеранів : Слобожанщина», а також були обговорені нагальні питання стосовно підтримки військовослужбовців ,які повертаються з фронту .В рамках діалогу також була обговорена програма Підтримки ветеранів та ветеранок на 2024 – 2028 роки у Харківській області.

Нагадаємо, що попередньо програма була затверджена, але ГО «Спілка ветеранів АТО» наполягала на збільшенні фінансування програми з огляду на вкрай мале матеріальне забезпечення ветеранів.

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова – Луценко в свою чергу також це прокоментувала: «У фінансування програми також входить адресна допомога ветеранам, допомога дітям загиблих військових. Виділяються гроші на оздоровлення  ветеранів.Хотілось би ,насправді,закласти велику суму, але якщо ми не зможем її реалізувати, то за це теж потрібно буде відповідати перед людьми.»

Разом із тим, ветерани зауважили те, що до створення та розробки програми департамент соціального захисту ХОВА та обласна рада не долучили ветеранів. Відповідно не врахували до кінця їхні проблеми та потреби. Фінансування програми не достатнім, враховуючи кількість ветеранів.

«Ми маємо надавати підтримку тим, хто зараз повернувся з фронту. І психологія — це основне. Людині, яка кожного дня бачить смерть, а потім повертається у цивільне життя, дуже важко одразу адаптуватися до всіх його умов. Військові не часто хочуть йти до психологів, тому ми пропонуємо як онлайн-консультації, так і офлайн. Також ми маємо потужну юридичну службу, яка також може надавати консультації ветеранам»

Голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО» Сергій Бабаєв відзначив проблематику адаптації ветеранів.

«Потрібно опікуватися ветеранами, які повертаються, вже зараз. Наша програма реінтеграції ветеранів: Слобожанщина зараз має 7 напрямків, за якими вона може допомогти ветеранам. Також ми плануємо збільшити кількість цих напрямків. Цей проект ми реалізуємо, скажімо так, власним досвідом. Як і в 15-му ,так і в 23-у році ми бачимо певну байдужість з боку влади, тому від себе ми хочемо зробити все можливе, для того щоб полегшити адаптацію ветеранів у цивільне життя.»