ПІДТРИМКА ВЕТЕРАНІВ: ВАЖЛИВІ РІШЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

28.06

26 червня 2024 року пройшло засідання за участі директорів профільних департаментів і структурних підрозділів ХОВА, ветеранів та представників громадськості.

В рамках заходу під очільництвом заступника голови ХОВА Віти Ковальської були розглянуті запити та проблемні питання від ветеранських організацій та об’єднань Слобожанщини, особливо ті, з якими зараз стикаються військові після повернення з фронту. 

Голова ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Даніленко наголосив на необхідності якнайшвидшого введення в експлуатацію та запуску реабілітаційного корпусу. 

«Це важливо, оскільки реабілітаційний корпус стане важливим кроком для відновлення фізичного та психологічного стану військових, що повернулися з фронту. Він забезпечить їм доступ до необхідних медичних послуг, психологічної підтримки та допоможе швидше адаптуватися до мирного життя».

Вже стало відомо, що депутати Харківської обласної ради проголосували за рішення про фінансування введення корпусу в експлуатацію найближчим часом.

Крім того, представники ГО «Спілка інвалідів – учасників АТО «Непереможні» звернули увагу на необхідність відновлення роботи програми 60 на 40, за якою ветерани мали можливість отримувати на пільгових умовах житло в Харкові. 

“В умовах російської агресії, коли значна частина Харківської області знаходиться під постійними обстрілами, велика кількість населення виїхала зі своїх місць проживання або будинки їх зруйновані, забезпечення житлом родин ветеранів – це одне з найважливіших питань, які мають розглядати влада на місцевому рівні,” – зазначив представник ГО «Спілка інвалідів – учасників АТО «Непереможні» Валерій Мануйленко.

Отже, забезпечення ветеранів усіма необхідними умовами для реінтеграції є надзвичайно важливим завданням. Підтримка з боку влади, надання житла, медичної та психологічної допомоги, а також запуск реабілітаційного корпусу сприятиме швидшій адаптації військових до мирного життя, допоможе їм знайти своє місце у суспільстві та відчувати себе комфортно після служби на фронті.