Пільговий проїзд учасників АТО: наявні проблеми на Харківщині

06.07

5 липня 2018 року почесний голова ГО “Спілка ветеранів АТО” Олександр Сергієв разом із представником Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Олексієм Єрьоменко був на особистому прийомі начальника управління з питань розвитку транспортної інфраструктури ХОДА Наконечного Володимира Васильовича, де обговорювалися гострі питання перевезення учасників АТО у Харківській області. Розглядали ситуацію у найбільш проблемних районах  Харківської області у цій площині – шляхи вирішення та заходи щодо запобігання утворенню конфліктних ситуацій. По результатам обговорення, представники обєднання ветеранів війни на сході та державних установ домовилися взяти на особистий контроль Ізюмський район, звідки від атовців надійшло багато скарг стосовно питань місцевого перевізника.

 Нагадуємо:

Учасники бойових дій наділені широким спектром прав і пільг стосовно безолатного перевезення різними видами транспорту. У законодавстві України також у останні часи відбулися істотні зміни, спрямовані на посилення соціального та правового захисту цієї категорії осіб.

Згідно П. 7 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Учасник бойових дій має право на:

Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних  та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Також згідно П. 17 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни,

Безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом або проїзд один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою.

Також згідно  Пп. г п. 3.3 Правил перевезення пасажирів

 Учасник АТО має право першочергового оформлення проїзду в добових залізничних касах.

 Документом, який підтверджує право на безкоштовний проїзд, є посвідчення УБД і лист талонів на проїзд міжміським транспортом. Листи талонів на пільговий проїзд видаються при пред’явленні пільгового посвідчення особи в органах Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Держспецтрансслужби за місцем реєстрації пільговика – для УБД або в органах соцзахисту населення за місцем реєстрації – для інвалідів війни.

viber image